Systemy operacyjne

Google opublikowało najnowsze statystyki systemu Android - zaskoczenia niestety nie ma

przeczytasz w 1 min.

Największą liczbą użytkowników pochwalić mogą się wciąż wersje KitKat oraz Jelly Bean.

Google Android

Tradycyjnie już na początku miesiąca opublikowane zostały statystyki dotyczące popularności poszczególnych wersji systemu Google Android. Nie ma co ukrywać, że obyło się bez większych zaskoczeń.

Producent wyraźnie zaznacza, że rosną rynkowe udziały najnowszej z dostępnych wersji, a więc Lollipop. Jest to prawda, ale proces postępuje w bardzo powolnym tempie, ponieważ w zeszłym miesiącu mówiliśmy o wyniku 9,7%, podczas gdy w najnowszym zestawieniu „lizak” dobił do wyniku 12,4%.

Największą liczbą użytkowników pochwalić mogą się wciąż wersje wydane bezpośrednio przed tą już omówioną, a więc KitKat oraz Jelly Bean. Dysponują one obecnie odpowiednio 39,2% oraz 37,4% rynkowych udziałów.

Kolejne miesiące przyniosą zapewne więcej zmian, ponieważ w zestawieniach pojawiać będzie się zaprezentowany ostatnio Android M. Pytanie tylko, w jakim tempie on zyskiwać będzie rynkowe udziały?

Google Android maj 2015
dane obejmujące okres 7 dni kończący się 1 czerwca

Źródło: developer.android, thetimes

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Windows tego problemu nie ma. Tam o aktualizacje nikt się nie martwi.
  • avatar
   Dudi4Fr
   3
   I to jest największą bolączka Androida, kupując telefon to loteria: dostanie update'y czy nie? Jeśli tak to ile?

   Google powinno przycisnąć i to mocno producentów żeby aktualizowali swoje telefony obojętnie czy to model za 750€ czy za 99€.
   • avatar
    marekxdx
    -1
    Nie ma się co oszukiwać. Android pomijając popularność na świecie to najgorszy system. Tutaj aktualizacje są niezbędne, a z tego co słyszałem to po aktualizacjach jest jeszcze gorzej, więc po co komu takie durny upgrade? iOS czy windows aktualizacje zawsze dostają bo dba o to producent i dlatego system chodzi jak należy. Dla przykładu może posłużyć duża sprzedaż telefonów z iOS( mimo że to bardzo ograniczony system a iPhony są bardzo wydajne) i wciąż rosnąca popularność WP.
    • avatar
     wanakamura
     0
     Z mojego doświadczenia Lollipop Be. Wróciłem do 4.4.2 stabilnie i wszystko działa. czekam na M
     • avatar
      winiarskib
      0
      Od paru tygodni śmigam na 5.1.1 (customowy rom dla Galaxy Note N7000). Mimo statusu bety i paru drobnych błędów i tak dał drugą młodość temu urządzeniu po przesiadce z fabrycznego 4.0.4.