Internet

Cyfrowy wehikuł czasu, czyli nowa funkcja w Google Street View

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy otrzymają teraz możliwość zobaczenia jak miasta, dzielnice i drogi zmieniły się od 2007 roku.

Google Street View wehikuł czasu

Google wprowadza funkcję „wehikuł czasu” do swojej usługi Street View. Użytkownicy otrzymają teraz możliwość zobaczenia jak miasta, dzielnice i drogi zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat.

Google Maps Street View Time Machine pozwala użytkownikom śledzić zmiany jakie zaszły w krajobrazie, budynkach, drogach i miastach od momentu startu programu w 2007 roku do dziś. Wystarczy kliknąć ikonkę zegara, która pojawia się w rogu ekranu pecetowej wersji usługi, a następnie przesunąć suwak po „osi czasu”.

„Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o byciu podróżnikiem w czasie jak doktor Brown – to jest twoja szansa” – zapowiada menedżer Google Street View Vinay Shet na blogu usługi. – „Zebraliśmy archiwalne zdjęcia z kolekcji Street View, aby utworzyć ten cyfrowy wehikuł czasu”.

Zbędny dodatek? Niekoniecznie. Dzięki funkcji przenoszenia się w czasie, możemy na przykład zobaczyć jak od podstaw budowany był wieżowiec Freedom Tower, albo brazylijski stadion w Fortaleza stworzony na potrzeby tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Możemy też podziwiać jak szybko udało się odbudować japońskie miasta po trzęsieniach ziemi i tsunami w 2011 roku. Inne zastosowanie – porównanie krajobrazów i terenów w różnych porach roku.

Google Street View wehikuł czasu Freedom Tower
Powstawanie Freedom Tower w Nowym Jorku.

Źródło: Google Blog, The Guardian

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  15
  W Polsce usługa niedostępna ze względu braku zmian no chyba że na gorsze. A nie przepraszam u nas powinien być wehikuł dziur.
  • avatar
   Clover
   3
   Świetna rzecz