Internet

YouTube i wyszukiwarka Google w wersji dla dzieci już wkrótce

przeczytasz w 1 min.

Według Google konieczne jest przeprojektowanie najważniejszych produktów w taki sposób, by były one „zabawne i bezpieczne dla najmłodszych”.

Google dzieci

Wiceprezes ds. inżynierii w firmie Google, Pavni Diwanji, potwierdziła, że gigant planuje uruchomienie specjalnych wersji swoich produktów, które będą zaprojektowane z myślą o dzieciach poniżej trzynastego roku życia. Już w przyszłym roku w sieci znajdzie się „bezpieczniejsza” przeglądarka Chrome z równie bezpieczną wyszukiwarką Google czy platformą YouTube.

Diwanji w rozmowie z USA Today przyznała, że ze statystyk wynika, iż grupa użytkowników Google coraz bardziej się rozszerza i należą do niej nie tylko osoby dorosłe, ale też dzieci. Według giganta internetowego konieczne jest przeprojektowanie najważniejszych produktów w taki sposób, by były one „zabawne i bezpieczne dla najmłodszych”.

Przełączanie pomiędzy wersjami poszczególnych produktów ma być intuicyjne i nie sprawiać żadnych problemów. Jednocześnie firma Google zaznacza, że zależy jej na odpowiedzialnym sposobie wdrażania. Celem jest bowiem „danie rodzicom odpowiednich narzędzi do nadzorowania tego, jak ich dzieci korzystają z naszych produktów”.

Projekt bez wątpienia nie będzie prosty do zrealizowania. Silnik wyszukiwarki, na przykład, musi działać w zgodzie z dziecięcym mózgiem. Diwanji wspomina w wywiadzie, że jej ośmioletnia córka była zaskoczona tym, że szukając „pociągi” wyświetlił jej się rozkład jazdy, a informacje o Tomku były zakopane w wynikach.

Myślicie, że to dobry pomysł?

Źródło: DigitalTrends, USA Today, Google Doodle

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Myfos
  4
  Świetny pomysł. Dobrze by było, gdyby nie dało się wyszukać treści dla dorosłych lub związanych z przemocą, coś jak "bezpieczny i przyjazny dzieciom internet".
  • avatar
   Konto usunięte
   -4
   Te pociągi mnie rozwaliły :D hehehehhhe Tomek hahhahhaah, może jeszcze listonosz - Pat i Kot "Pat i Kot, Pat i Kot, Pat i Kot - przyjaciele od lat, z torbą pełną listów, kiedy świt zabłyśnie, swym pocztowym wozem rusza w świat... " xD