Systemy operacyjne

Heartbleed Bug groźny także dla Androida

przeczytasz w 1 min.

Potencjalnie narażonych na niebezpieczeństwo użytkowników jest całkiem sporo.

Heartbleed Bug groźny także dla Androida

Kilka dni temu pisaliśmy o Heartbleed Bug, poważnej luce w protokole OpenSSL zagrażającej bezpieczeństwu danych. Początkowo skupiono się na najpopularniejszych internetowych portalach i usługach, takich jak chociażby Facebook, Gmail, Yahoo czy Dropbox, ale nawet jeśli z nich nie korzystacie i tak możecie stać się ofiarami ataku.

Istnieje takie prawdopodobieństwo, o ile korzystacie z urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu Android. Od razu dodać należy jednak, że niebezpieczeństwo nie dotyczy wszystkich wersji tej popularnej platformy, aczkolwiek potencjalnie narażonych na niebezpieczeństwo użytkowników jest całkiem sporo.

Google poinformowało bowiem, iż Heartbleed Bug może być groźne dla Androida w wersji 4.1.1, a pod jego kontrolą pracuje jeszcze naprawdę wiele urządzeń, czego dowodem są chociażby marcowe statystyki systemu Android.

Stosowna łatka mająca na celu wyeliminowanie zagrożenia została już przygotowana. Problem w tym, że udostępniona została ona nie bezpośrednio użytkownikom smartfonów i tabletów, ale ich producentom i to dopiero oni będą rozsyłać ją dalej. Niestety może to trochę potrwać.

Źródło: mashable

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Łatka rozesłana do producentów? Znając tempo firmy HTC i wielu innych, mógłbym sobie poczekać. Na szczęście co tydzień pojawia się poprawka do mojego CustomROM-u ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   -4
   A ten bug nie nazywa się czasem Heartbeat ?

   https://www.openssl.org/news/secadv_20140407.txt
   • avatar
    Dragonik
    0
    Na szczęście nie muszę się martwić bo ma platformę A2
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Łatka również została przygotowana przez NSA?