Telewizory

Holograficzny telewizor, zwijany telewizor - nowe patenty Samsunga

przeczytasz w 1 min.

Inżynierowie i projektanci firmy Samsung mają głowy pełnych pomysłów. Być może za jakiś czas doczekamy się telewizorów w naprawdę ciekawych formach.

Samsung jest obecnie jednym z bardziej kreatywnych producentów telewizorów. Choć zrezygnował (przynajmniej na razie) z wyświetlaczy OLED, serwuje użytkownikom kolejne generacje kropek kwantowych, które również potrafią dać wymierne efekty. Przede wszystkim jednak bawi się formą, przedstawiając od czasu do czasu takie projekty jak Joiiii czy SerifTV, które zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji trzymającej się raczej klasycznych kształtów. Ostatnie patenty pozwalają liczyć na jeszcze ciekawsze konstrukcje w przyszłości.

Jak informuje BusinessKorea, firma Samsung opatentowała (w amerykańskim USPTO i koreańskim KITO) telewizor, który można… zwijać. Nie zdradzono zbyt wiele szczegółów, ale zgodnie z zapisami patentu zwijane mogłyby być wyświetlacze różnego typu. Prawdopodobnie mówimy tutaj o urządzeniu, którego najważniejszą cechą byłaby mobilność. Czy to wykonalne? Cóż, to się okaże – warto jednak pamiętać, że patent nie jest obietnicą produktu.

Samsung TV patent zwijany telewizor

Jeszcze ciekawiej zapowiada się patent numer 2 (w USPTO) – na telewizor holograficzny. Patent zakłada stosowanie między innymi laserowego źródła światła. Efektem konstrukcji takiej jak na poniższej grafice miałby być obraz trójwymiarowy, który byłby bardzo realistyczny i nie wymagałby zakładania okularów. Brzmi nieźle, ale podobnie jak we wcześniejszym przypadku, na razie musimy uzbroić się w cierpliwość.

Samsung TV patent telewizor holograficzny

Warto też pamiętać o tym, że Samsung pracuje obecnie nad inną innowacją, mianowicie nad wyświetlaczami typu QLED, łączącymi technologię OLED z „kropkami kwantowymi”. Mówi się, że pierwsze telewizory z takimi wyświetlaczami mogą pojawić się na rynku już za 3 lata, ale to bardzo optymistyczny scenariusz.

Źródło: FlatpanelsHD, BusinessKorea, PatentlyMobile, MobileScout

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Czy zauważyliście że wszystkie azjatyckie produkty prezentuje ta sama dziewczyna?
  • avatar
   Fiona
   1
   Po prostu papa jest właścicielem dużego pakietu akcji.....

   (to odnośnie tej samej skośnookiej dziewczyny)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ladna azjatka.
    A tak swoja droga, to uwazam, ze kolejnym i najbardziej naturalnym krokiem wydaja sie byc urzadzenia emitujace obraz holograficzny, ale zanim ta technologia bylaby w takim stopniu dopracowana, ze wyswietlalaby obraz w takiej jakosci jak IPS HDR to minie pewnie z 15 lat od momentu wyjscia. Poki co, to czekam az dopracuja szarosci i polcienie w OLED.
    • avatar
     Ruter19
     -1
     3D bez okularów to ja widziałemw telefonie HTC EVO 3D 12lat temu
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Patent do zwijanego ekranu w USA? z tego co wiem to ponad dekadę temu można było tam dostać taki telewizor, czyżby patent tamtego mola wygasł i samsungowi mol się przyssał? może więcej info w tym temacie?