Smartfony

Huawei P8 Lite otrzymał Androida 6.0 Marshmallow

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Bijący rekordy sprzedaży Huawei P8 Lite z nową wersją systemu.

Pisaliśmy ostatnio, iż Huawei jest już trzecim producentem smartfonów na świecie. Spora w tym zasługa modelu Huawei P8 Lite, którego użytkownicy mają teraz kolejne powody do zadowolenia.

Do polski dotarła bowiem aktualizacja, dzięki której Huawei P8 Lite pracować będzie pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow. Spodziewać można się najważniejszych dla tej wersji funkcjonalności, w tym nadawania uprawnień dla aplikacji i optymalizacji zużycia energii. Jednocześnie pojawia się nowa wersja nakładki UMUI.

Jak informuje producent, aktualizacja dostępna jest już na modelach pochodzących z wolnej sprzedaży. Osoby, które nabyły smartfona u jednego z operatorów muszą jeszcze chwilę poczekać.

„Pierwszą grupą, którą obejmie aktualizacja będą klienci na rynku detalicznym. W drugiej kolejności zmiany wprowadzone zostaną na rynku operatorskim.”

Huawei P8 Lite Android 6.0 Marshmallow aktualizacja Huawei P8 Lite Android 6.0 Marshmallow aktualizacja szczegóły

Aktualizacja wdrażana jest poprzez tryb OTA. Najbardziej niecierpliwi mogą znaleźć ją także na stronie internetowej producenta.

Źródło: Huawei

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  skwarek
  Ciekawe kiedy wyjdzie aktualizacja do P8...
  2
 • avatar
  kmala
  Zakupiony w Plusie i już mam.
  Z tego, co zdążyłem zauważyć, to bateria na plus.
 • avatar
  LoaD95
  A mój Galaxy s5 nadal na 5.0... jakie to smutne :)
  -1
 • avatar
  Niepiskoj
  Gucio prawda w OTA żadnej aktualizacji jeszcze nie ma, a to że jest jakaś "barbarzyńska" metoda z aktualizacją lokalną której trzeba specjalnie na stronach wsparcia szukać to nie znaczy wcale że do Polski ta aktualizacja dotarła bo już wcześniej można było sobie pobrać to samo tylko przeznaczone dla Hiszpanie tylko plik .zip miał inną nazwę ot i cała różnica.
 • avatar
  Konto usunięte
  Zaktualizowałem androida pobierając plik ze strony producenta i nie mam dostępu praktycznie do niczego, nie mogę zmieniać ustawień aplikacji, ani otwierać filmików czy wysyłać zdjęć na messengerze. Gdy tylko próbuję to zrobić pojawia mi się takie okienko: http://iv.pl/images/37714331122845191573.png
  klikam obojętnie co i dalej jest coś takiego: http://iv.pl/images/38786798764860216206.png
  wchodzę w te ustawienia: http://iv.pl/images/83344999457592908881.png
  zmieniam ustawienia aplikacji, która mnie tam wysłała i nic, wyłączam/ włączam wszystko i dalej nic, wie ktoś o co chodzi i jak to naprawić?
 • avatar
  Konto usunięte
  Po zainstalowaniu jakże tej prze cudownej aktualizacji -.-
  Mój aparat na Snapie oraz Messengerze nagrywa w tak słabej jakości że ledwo co rozpoznaję kogokolwiek bo widać same piksele.
  Nie pomogło przywrócenie do ustawień fabrycznych...
  Nie pomogło też zainstalowanie ponownie tych aplikacji -.-