Smartfony

Huawei P9 w rękach iFixit - smartfon z dwiema kamerami od środka

przeczytasz w 1 min.

Mimo podwójnej kamery Huawei P9 nie okazuje się szczególnie skomplikowaną w naprawie konstrukcją.

Niektórzy twierdzą, iż rozwój smartfonów nieco ostatnimi czasy zwolnił. Wciąż pojawiają się jednak nowe rozwiązania w wyniku których nowe modele wydają się coraz bardziej skomplikowane. Jako takowy jawił się też Huawei P9, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest.

To czym najnowszy flagowiec chińskiego producenta wyróżnia się na tle zdecydowanej większości konkurentów to oczywiście podwójna kamera główna. W połączeniu z doskonale spasowaną metalową obudową daje to już podstawy sądzić, że ewentualna „rozbiórka” urządzenia może być dość skompilowana.

Zaprzecza temu jednak ekipa iFixit, który z bardzo bliska przygląda się wszystkim nowym smartfonom i sprawdza jak trudna jest ich ewentualna naprawa. Huawei P9 oceniony został pod tym względem na 7 punktów, co w 10-stopniowej skali iFixit jest wynikiem naprawdę dobrym. Modułowy LG G5 otrzymał wprawdzie 8 punktów, ale już Galaxy S7 tylko 3 punkty.

Największym problemem jest w przypadku Huawei P9 demontaż ekranu, producent pokusił się również o zastosowanie tutaj nietypowych śrubek. Cała konstrukcja oceniona została jednak jako bardzo przemyślana, nie zauważono też niepotrzebnych ilości kleju.

Rezultaty pracy iFixit zobaczyć możecie w poniższej galerii. Jeśli natomiast nie wiecie jeszcze jak smartfon sprawuje się w codziennym użytkowaniu, zapraszamy do naszej recenzji.

Źródło: ifixit

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dariusz666
  1
  Yyy... a gdzie link do strony ifixit.com z szczegółowym opisem?
  Super, że piszecie news o tym, ale nie pokazujecie czytelnikom, gdzie mogą się zapoznać z omawianym tematem. Wypadałoby podać źródło z którego zaczerpnęliście temat.

  https://www.ifixit.com/Teardown/Huawei+P9+Teardown/62348
  • avatar
   Vieworld
   0
   Dwoma? Chyba dwiema.
   • avatar
    Konto usunięte
    -9
    Dwie kamery to ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek dobrze się sprawdza technologia Dual Pixel w Samsungu Galaxy S7, dzięki której aparat łapie ostrość tak szybko jak ludzkie oko. Dzięki obniżonej wartości światła zdjęcia wychodzą wyraźne nawet przy złych warunkach oświetleniowych. Ambasador marki Samsung
    • avatar
     BluePandoraBox
     0
     żadna nowość na rynku, kilka firm już wcześniej próbowało z dwoma kamerami i tak samo jak w tym wypadku były to próby nieudane
     zbędne skomplikowanie konstrukcji a efekt gorszy niż przy jednej średniej jakości kamerce
     zresztą co się dziwić, Huawei daje tanie podzespoły do swoich fonów a wycenia je dwa razy drożej zdzierając na użytkownikach,
     jeszcze aktualizacje przez pół roku!!!
     nawet HTC które odczuło co znaczy olewać wsparcie poszło po rozum do głowy i teraz dają dłużej aktualizacje
     kiepska jakość to musieli ułatwić rozbieranie, część może trafić do serwisu jeszcze na gwarancji :)