• benchmark.pl
 • Foto
 • Instagram ma już 300 mln użytkowników i... coraz więcej bardzo dobrych zdjęć
Foto

Instagram ma już 300 mln użytkowników i... coraz więcej bardzo dobrych zdjęć

przeczytasz w 2 min.

Z zalet tej aplikacji korzystają nie tylko niedzielni smartfonopstrykacze, ale także utalentowani fotografowie

Instagram profil Cory Richards

Instagram, który wystartował w roku 2010, zyskał popularność jako aplikacja do szybkiego "psucia" fotografii i wrzucania ich do dedykowanej sieci społecznościowej o tej samej nazwie. W 2012 roku Instagram z miliard dolarów wykupił Facebook, ale nie spowodowało to zaniku marki. Można powiedzieć, że bardzo dobrze się stało. Obecnie liczba użytkowników Instagramu wynosi już ponad 300 milionów i jest to prawdopodobnie większa grupa niż w przypadku Twittera - ten miał półtora miesiąca temu około 284 milionów profili.

Na serwis Instagram wrzucane jest codziennie 70 milionów zdjęć, czyli około 810 fotografii na sekundę. Zapewne wiele z nich nie ma większe wartości niż sentymentalna dla autora i niewielkiej grupy przyjaciów, ale są także konta, które warto znać. Pojawiają się tam bowiem nie tylko smartfonowe produkcje, choć i te w przypadku dobrego fotografa mogą prezentować wysoki poziom, ale również zdjęcia z tradycyjnych aparatów cyfrowych - lustrzanek czy kompaktów systemowych.

Instagram profil Murad Osmann
Instagram to społeczność, dzięki której swoją twórczością dzielą się autorzy przeróżnych fotograficznych projektów. Niektóre są słabe tematycznie i technicznie, ale są też wyjątki.

Nie wierzycie, że na Instagramie można zobaczyć niesamowite zdjęcia? Proszę bardzo - zajrzyjcie na przykład na instagramowy profil coryrichards, profesjonalnego fotografa pracującego dla National Geographic. Chcecie inny przykład - yifan_chang. Ten młody człowiek przemierza świat i dzięki świetnemu zmysłowi obserwacji uwiecznia w barwny (i nie chodzi tu jedynie o kolory) sposób to co zobaczył. Wydaje się, że takie zdjęcia mógłby zrobić każdy, ale tak nie jest. Czasem dwie osoby będące w jednym miejscu widzą to samo, ale tylko jedna chwyta za aparat i naciska spust migawki. A nawet gdy obie zdecydują się na wykonanie zdjęcia to drobna różnica w perspektywie, naprędce dostrzeżony odblask w wodzie czy oknie, albo odpowiednio dobrane parametry ekspozycji, sprawią, że fotografie nie będą takie same.

Instagram Yifan Chang

Zresztą nawet gdy fotografia zostanie poddana działaniu filtrów Instagramowych nie oznacza, że chodzi tylko o udziwnienie i tak kiepskiego zdjęcia. Filtry Instagramu pozwalają podkreślić na zdjęciach elementy które są dla nas najistotniejsze i przekazać nastrój chwili. Oczywiście nie należy przesadzać z aplikowaniem zmian, a dobre zdjęcia wrzucać bez jakiejkolwiek ingerencji. Na szczęście Instagram nie ma przesadnej liczby filtrów - z których chyba najbardziej znanym psują zdjęć jest Toaster, dzięki któremu to właśnie w swoim czasie Instagram okrył się nienajlepszą opinią u fotograficznych estetów.

Instagram, by jeszcze bardziej poprawić jakość publikowanych treści, wprowadzi w przyszłości specjalne certyfikaty dla wyróżniających się użytkowników, a także zintensyfikuje działania, które prowadzą do usuwania nieaktywnych kont i profili osób, które łamią regulamin użytkowania Instagramu umieszczając na przykład obraźliwe treści czy komentarze.

Źródło: Instagram, Inf. własna

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  W takim momencie cieszę się, że moi znajomi nie używają czegoś takiego
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Chyba im o to chodzi, by człowiek nie wstawał od komputera, tylko przerzucał zakładki pomiędzy FB, Insta i Twitt. Życie prywatne sprowadzi się wtedy do aktualizacji profili. Smutne. Ciekawe ile osób z tych 300m jest uzależnionych i dlaczego się nie leczą (jak z każdego uzależnienia, bo te zawsze były destrukcyjne dla zdrowia).
   • avatar
    gumol
    0
    Instagram to fotograficzne wysypisko śmieci. Ale jak to bywa na wysypisku i tutaj można znaleźć coś wartościowego.