Wydarzenia

Intel rezygnuje z konferencji IDF - skupi się na mniejszych wydarzeniach

przeczytasz w 1 min.

Profil firmy Intel zaczął zmierzać w kierunku nowych technologii, więc przyszła pora na zmianę sposobu komunikacji z zainteresowanymi.

Coś się kończy, coś się zaczyna. Firma Intel zdecydowała, że już nie będzie organizować konferencji Intel Developer Forum, ale za to będzie się skupiać na mniejszych wydarzeniach o konkretnej tematyce… a przynajmniej takie ma w planach.

Konferencje Intel Developer Forum to już wieloletnia historia (pierwsze targi odbyły się w 1997 roku), która przyciągała największych entuzjastów nowych technologii. To właśnie na targach IDF pojawiały się największe nowości „niebieskich” - w 2003 roku zapowiedziano Pentiuma 4 Extreme Edition z pamięcią L3, w 2008 roku potężne, 10-rdzeniowe konstrukcje Nehalem, a w 2014 roku procesory Broadwell – pierwsze układy w 14-nanometrowej litografii. Można jednak odnieść wrażenie, że wraz z kolejnymi konferencjami producent kładł coraz większy nacisk na nowe technologie, a tematyka podzespołów schodziła na dalszy plan.

Kolejna konferencja IDF została zaplanowana na sierpień w San Francisco, ale Intel zdecydował, że się nie odbędzie i ogólnie rezygnuje z całego cyklu Intel Developer Forum. Co prawda oficjalny komunikat nie mówi zbyt wiele o powodach takiej decyzji, ale serwis AnadTech postanowił dopytać o ustalenia i dalsze plany. W ciągu ostatnich lat producent bardziej skoncentrował się na nowych technologiach związanych z danymi, więc konferencje IDF nie spełniały tutaj oczekiwań i zostaną zastąpione innym sposobem komunikacji – w planach są wykłady na konferencjach AI Day i Manufacturing Day, a także wystąpienia na imprezach firm partnerskich. Zamiast jednej konferencji „o wszystkim” planowane jest więcej imprez poświęconych konkretnym zagadnieniom. Czas pokaże czy taka zmiana wyjdzie na dobre.

Źródło: Intel, AnandTech

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  "zdecydował, że się nie odbędzie będzie"

  Może przeczytajcie czytajcie, co napisaliście pisaliście?
  • avatar
   mrocznysedes
   -1
   Wcale im się nie dziwię. Nie ma sensu wydawać kasę na imprezę, na której co rok ogłaszali, że kolejna generacja ich procków będzie szybsza znów o całe 5%. Co i tak wszyscy od dawna wiedzą. ;-)