Karty graficzne

Intel zapowiada "rewolucję" - będzie nowy panel sterowników graficznych [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Według producenta, obecny panel sterujący potrafi być mylący dla użytkowników. Zaszła więc potrzeba, aby go zmienić.

Nadal czekamy na szczegóły odnośnie nowej karty graficznej Intela. W międzyczasie producent postanowił... usprawnić panel sterowania dla obecnych układów graficznych.

Producent zapowiedział w mediach społecznościowych, że przygotowuje całkowicie nowy panel sterowania dla wszystkich swoich układów graficznych. Na zmianach mają skorzystać miliardy użytkowników, lecz jeszcze nie ujawniono szczegółów na temat wprowadzonych zmian, a także dokładnego terminu premiery nowych sterowników.

Intel - panel sterowania grafiki
Obecny panel sterowania nie należy do specjalnie rozbudowanych

Czy zmiany rzeczywiście są potrzebne? Wszystko zależy od preferencji użytkowników. Nie da się jednak ukryć, że sterowniki dla grafik Intela nie są aż tak rozbudowane, jak panele sterownia dla kart graficznych AMD czy Nvidii. Może producent przy okazji wprowadzi też nowe funkcjonalności?

Aktualizacja 12.03.2019 7:00

Dowiedzieliśmy się, że nowe sterowniki Intela zadebiutują 20 marca podczas targów Game Developers Conference. Pakiet ma wspierać układy począwszy od 6. generacji Core (Skylake).

Przy okazji producent udostępnił krótką zapowiedź, w której można podejrzeć jak będzie się prezentował nowy interfejs.

Źródło: Twitter @ Intel Graphics

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  12
  Warto dodać, że panel sterowania Intela też się zmieniał w latach i bywało, że miał dużo więcej opcji niż obecne wydania.
  Były np. funkcje dodawania własnych rozdzielczości i odświeżania, a obecnie wycięli z niego chyba wszystkie niestandardowe funkcje.
  • avatar
   CoyotePL
   4
   Zmiana jak zmiana, nie mówię że niepotrzebne bo tak nie jest, ale jak widzę takie "rewolucje" to mam podobne odczucie gdy Microsoft zapowiadając rewolucyjne updaty, okazuje się że chodzi o nowy wygląd ikon
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    hehehe, zamiast nowych układów graficznych także w APU, w zamian Intel nam wciska nowy panel konfiguracyjny :) w samych sterownikach pewnie nic istotnego się nie zmieni.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Przydałoby się żeby panel był bardziej skoncentrowany i nie trzeba było przeskakiwać po zakładkach aby wszystko ustawić jak należy, obecnie przy kilku projektorach łatwo o pomyłkę w ustawieniach.
     • avatar
      BariGT
      1
      Mogli dodac, tryb chlodzenia azotem, dla tytanow OC XD
      • avatar
       Mavis
       -2
       Nie są się jednak ukryć,
       • avatar
        Konto usunięte
        -5
        nowy panel sterowania w intelu na pewno da wydajnościowego boosta +100% :D