Karty graficzne

Raja Koduri zapowiada premierę kart graficznych Intel Xe?

przeczytasz w 1 min.

Wszyscy czekają na wejście trzeciego gracza na rynek samodzielnych kart graficznych. Zdaje się, że nowe szczegóły w temacie ujawnił sam Raja Koduri - główny architekt firmy Intel.

Rynek samodzielnych kart graficznych od dawien dawna jest zdominowany przez dwóch głównych producentów - Nvidię i AMD. Wiemy jednak, że niebawem do walki (ponownie) ma dołączyć firma Intel. Kiedy możemy spodziewać się premiery konstrukcji tego producenta?

Karty graficzne Intel Xe

Intel Xe

Intel przygotowuje karty graficzne z rodziny Xe, które mają obejmować praktycznie wszystkie segmenty rynku – począwszy od zintegrowanych układów graficznych, przez samodzielne karty graficzne do grania, a skończywszy na akceleratorach obliczeniowych dla centrów danych (takie modele znajdą zastosowanie m.in. w superkomputerze Aurora).

Nowe modele mają być naszpikowane nowinkami technologicznymi. Wiemy również, że profesjonalne modele zaoferują wsparcie dla techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym (ray-tracing).

Kiedy premiera kart graficznych Intel?

Do tej pory producent raczej niechętnie ujawniał szczegóły na temat dostępności swoich kart graficznych – z oficjalnego zwiastuna wiemy, że takie konstrukcje miałyby się pojawić dopiero w przyszłym roku.

Nowe szczegóły w temacie premiery ujawnił Raja Koduri, a więc główny architekt i wiceprezes działu kart graficznych Intel. Koduri opublikował na swoim Twitterze zdjęcie przedstawiające tablicę rejestracyjną swojej Tesli. Na pierwszy rzut oka nie widać tutaj niczego nawiązującego do kart graficznych... ale czy aby na pewno?

Bardziej spostrzegawczy czytelnicy zapewne zauważą odwołanie do serii Xe i datę - czerwiec 2020. Czyżby Koduri chciał nam w tajny sposób przekazać termin premiery kart graficznych Intel Xe? Jest to całkiem prawdopodobne.

Źródło: Intel, Twitter @ Raja Koduri, foto: Cristiano Siqueira

Warto również zobaczyć:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mobil12
  3
  ciekawe kiedy ludzie dojrzeją do bojkotowania takich zagrań marketingowych i bycia jak stado baranów prowadzonych na rzeź ...
  • avatar
   Lister
   2
   Fajny design karty graficznej w nagłówku artykułu :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    to co się dzieje to jakiś marketing, kontrolowane niby przecieki itp. o grafikach nie wiemy nic, za to jest mnóstwo renderów jak to ma wyglądać.

    a ja powiem tak. jak ktoś jest brzydki, to się maluje :) i tak widzę te grafiki.