Internet

Interia może jednak trafić w ręce… giganta telewizyjnego

przeczytasz w 1 min.

Grupa Interia jest na sprzedaż. To łakomy kąsek dla wielu, ale niewielu może sobie na niego pozwolić. Według najnowszych doniesień zainteresowany portalem może być polski gigant telewizyjny.

Już kilka tygodni temu mogliście u nas przeczytać o krążących głosach, jakoby Wirtualna Polska przymierzała się do zakupu Interii. Te informacje wciąż nie znalazły potwierdzenia, ale oficjalnie o planach przejęcia jednego z największych polskich portali mówią teraz przedstawiciele Cyfrowego Polsatu. Konkretnie…

Interię może kupić Telewizja Polsat

Nie znamy żadnych szczegółów na ten temat, ale informacja jest oficjalna. Sam Cyfrowy Polsat podkreśla jednak, że negocjacje dopiero się rozpoczęły, warunki nie zostały jeszcze sprecyzowane, a pozytywny finał sprawy nie jest przesądzony. Ile zaproponowano Grupie Bauer Media? Tego też nie wiemy. 

Polsat

Mówi się jednak, że Interia może zostać sprzedana nawet za kilkaset milionów złotych. To nie dziwi – wszak mówimy o trzecim najpopularniejszym portalu wielotematycznym w naszym kraju, którego serwisy są każdego miesiąca odwiedzane przez 18 milionów osób. 

Wiemy natomiast, że Telewizja Polsat chce kupić 100 proc. udziałów w spółkach Grupa Interia.pl i Grupa Interia.pl Media. Oprócz głównego portalu w ich skład wchodzą też forum dyskusyjne, serwis pocztowy oraz wiele różnych wortali tematycznych, w tym PCFormat, Styl, Pomponik czy Smaker. 

Interia to łakomy kąsek

Obecna w sieci od ponad 20 lat Interia ma olbrzymie zasięgi, które przydadzą się każdemu medialnemu wydawcy. (Mogący pochwalić się jedynie około 9 milionami aktywnych użytkowników w sieci) Cyfrowy Polsat nie jest tutaj wyjątkiem. 

Źródło: PAP Biznes, Rzeczpospolita. Foto: Interia (1), Grupa Polsat (2)

Czytaj dalej o Internecie: 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kalkulatorek
  6
  Interia jest pełna fake niusów. Nawet na tak poważny temat jak korona wirus. Np. wczoraj czytam iż u polskich granic stoi w autach setki litwinów i obywateli państw bałtyckich, a wredna Polska nie chce dać im prawa przejazdu. Tymczasem w innym miesjcu czytam iż przejazd jest w konwojach pod eskorta policji. A takich ANTY Polskich materiałów w interii zatrzęsienie czytałem.
  • avatar
   Dariosex
   3
   Repolonizacja mediow musi byc priorytetem! Media we Francji sa francuskie, w Niemczech niemieckie a jakjest w Polsce? Chyba nie musze pisac!!!
   • avatar
    pawluto
    1
    Niemiecki pro-platfusowy portalik - Dobrze by było jakby przeszedł w Polskie ręce !!!
    • avatar
     Torrentowy Pirat
     0
     No to dopiero zaczną się fake newsy i propaganda TVP/TVNowska pełną parą.