Internet

Internetowi antyterroryści

przeczytasz w 1 min.

Microsoft, Facebook, YouTube i Twitter będą wspólnie opracowywać metody walki z terrorystycznymi treściami w sieci i wymieniać się informacjami.

Internet sam w sobie nie jest zły, ale może być narzędziem wykorzystywanym w złym celu. Ci, których produkty mogą być wybierane przez terrorystów, postanowili stanąć z nimi do walki. Facebook, Microsoft, YouTubeTwitter ogłosiły nawiązanie współpracy i utworzenie grupy Global Internet Forum to Counter Terrorism.

Cel grupy jest zdecydowanie prostszy niż jego realizacja – chodzi bowiem o ograniczenie dostępu do usług internetowych terrorystom. Na początek firmy postarają się odkrywać i usuwać ze swoich produktów materiały służące do rekrutacji osób do grup terrorystycznych. Skuteczność chcą osiągać dzięki aktywnej wymianie informacji.

Internetowi antyterroryści chcą walczyć ze wspólnym wrogiem, wykorzystując w tym celu trzy bronie:

 1. Rozwiązania technologiczne wykorzystujące zaawansowane techniki uczenia maszynowego do wykrywania i klasyfikacji treści oraz automatycznego ich usuwania.
 2. Badania mające umożliwić skuteczne planowanie dalszych decyzji politycznych i projektowanie kolejnych rozwiązań technologicznych.
 3. Wymiana wiedzy między sobą, ale też udostępnianie informacji o zagrożeniach terrorystycznych organom rządowym, grupom akademickim i innym firmom.

To, że Global Internet Forum to Counter Terrorism tworzą akurat te cztery firmy, nie jest przypadkiem. Każda z nich w przeszłości miała bowiem problemy z terrorystycznymi treściami (i najpewniej nadal ma) – Microsoft na platformie Azure i w wyszukiwarce Bing, YouTube w sekcji komentarzy, a serwisy społecznościowe praktycznie we wszystkich elementach.

„Rozprzestrzenianie się terroryzmu i brutalnego ekstremizmu jest globalnym problemem i wyzwaniem dla nas wszystkich. Traktujemy to bardzo poważnie i każda z naszych firm opracowała strategię walki z takimi treściami. Wierzymy, że dzięki współpracy i dzieleniu się technologicznymi rozwiązaniami, będziemy mogli skuteczniej ograniczać treści terrorystyczne w sieci” – czytamy w oświadczeniu grupy.

Źródło: TechCrunch, The Next Web. Foto: MIH83/Pixabay (CC0)

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  5
  Już widzę te terrorystyczne treści, live-streamy z gwałtów będą ok, a dowolna krytyka imigrantów/uchodźców od razu kasowana lub zgłaszana do odpowiednich służb.

  Całe szczęście ten bajzel jest na zdrowo umiarkowanym poziomie w porównaniu do zachodu...
  • avatar
   Kenjiro
   1
   Gdyby media nie lubowały się w pokazywaniu brutalności i cierpienia, to terroryści stracili by główny kanał szerzenia swoich działań.
   Aczkolwiek w erze FB i innych widać, że nie tylko media, ale zwykli ludzie sami nakręcają tę spiralę publikując zdjęcia, czy filmy z ataków, wypadków itp.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Tak tak... Youtube i walka z terroryzmem. A potem na logo YT widnieje link do filmu o biednych emigrantach, a z tego 99% to kobiety i dzieci, całkiem fałszując prawdę jaka istnieje na żywo. A nie daj Bóg napiszesz komentarz, który zawiera prawdę to zaraz go skasują, bo poprawność polityczna jest najważniejsza.
    • avatar
     KENJI512
     0
     *ten bajzel w Polsce
     • avatar
      r_e_s_e_t
      0
      Ten cały terror jest już nudny i mocno wyświechtany, a globalnie jest najmniej istotną przyczyną zgonów. Stanowi jedynie wymówkę dla ograniczania swobód obywatelskich, organiczania prywatności i nadawania nadmiernych uprawnień dla rządowych i policyjnych krawężników.

      https://static.independent.co.uk/s3fs-public/styles/story_medium/public/thumbnails/image/2017/05/21/13/death-1.png