Smartfony

iPhone 7 i iPhone 7 Plus - jakie są w końcu pojemności ich baterii?

przeczytasz w 1 min.

Najważniejsze, że iPhone 7 i iPhone 7 Plus mają baterie o większej pojemności niż poprzednicy. Czy różnice są znaczące?

Konferencje Apple trwają zazwyczaj bardzo długo. Prezentując nowe urządzenia producent omawia jednak jedynie kilka najważniejszych elementów. Dokładne specyfikacje lądują wprawdzie szybko na oficjalnej stronie internetowej, ale zawsze brakuje wśród nich wzmianki odnośnie pojemności baterii. Nie inaczej stało się w przypadku smartfonów iPhone 7iPhone 7 Plus.

Temat ten był w ciągu ostatnich dni kilka razy poruszany, ale żadne z informacji nie wydawały się do końca wiarygodne. Tym razem jest jednak inaczej, ponieważ obydwu modelom przyjrzała się ekipa iFixit, która znana jest z rozbierania urządzeń na części pierwsze.

Tym samym wiemy już, że iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus wyposażono odpowiednio w 2 GB oraz 3 GB pamięci RAM. Najbardziej interesujące nas natomiast pojemności baterii to 1960 mAh modelu iPhone 7 oraz 2900 mAh (3.82 V, 11.1 Wh) w przypadku iPhone'a 7 Plus.

W nowych smartfonach pojemność baterii jest zatem nieco większa niż u poprzedników, gdzie mamy 1715 mAh oraz 2750 mAh. Producent podaje, że czas pracy iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus jest w porównaniu do iPhone'a 6S i iPhone'a 6S Plus dłuższy o odpowiednio dwie i jedną godzinę.

Źródło: iFixit

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Ech.. za każdym razem daję się nabrać na "niezaładowane zdjęcie"
  • avatar
   ifeelveryblah
   0
   Dużo większe te baterie? Zmieści się telefon w kieszeni?
   • avatar
    panipizza
    -10
    No to liczę na powrót do doskonałej pracy baterii z 6 Plus, bo tam bateria potrafiła wytrzymać 4 dni przy 12h z włączonym ekranem, niestety 6S Plus z gorszym procesorem Samsunga, nie TSMC w najlepszym wypadku daje mi połowę tego czasu.