Smartfony

iPhone 8 może mieć ekran o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli

przeczytasz w 1 min.

Apple podejmie wkrótce kluczowe decyzje dotyczące przyszłorocznych smartfonów.

Przez najbliższe tygodnie pojawiać będzie się mnóstwo doniesień na temat nowych smartfonów Apple. W przyszłym roku producent zaskoczyć ma większą liczbą zmian, które dotknąć mają między innymi, a być może przede wszystkim, ekranów.

Nie jest jasne w ilu wersjach przygotowany zostanie iPhone 8, być może będą aż trzy. Tylko w jednej spodziewać należy się ekranu OLED. Do przejścia na tę technologię Apple przymierza się od pewnego czasu, tym razem ma się to wreszcie udać. Pytanie, czy od razu ekran pozbawiony zostanie ramek bądź zakrzywiony na boczne krawędzie?

Ostatecznie przekonamy się w dniu premiery, ale kwestię tę poruszyło ostatnio The Wall Street Journal. Apple korzystać ma obecnie z 10 różnych prototypów iPhone'a 8, ale zakrzywiony ekran znajduje się tylko w jednym z nich.

Sugerowałoby to, że ostatecznie zobaczymy płaską, klasyczną konstrukcję. Wedle informacji The Wall Street Journal, iPhone 8 z ekranem OLED nie może oferować jednak rozdzielczości niższej niż w przypadku flagowych modeli firmy Samsung. Przypomnijmy, że na chwilę obecną daje to wartość minimum 1440 x 2560 pikseli.

Przywoływane źródło sugeruje coś jeszcze. Nowy iPhone z ewentualnym zakrzywionym ekranem byłby zauważalnie droższy. W to akurat chyba każdy będzie skłonny uwierzyć.

Źródło: The Wall Street Journal, ibtimes

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wasek
  6
  Oby nie. 1080p nie wystarczy w telefonach? Tylko baterie żre.
  • avatar
   TruGeek
   6
   Tyle tych newsów a czego niby miałby nie mieć ? Jakoś Iphone 7 nie ma niczego czego by nie miał inny telefon kosztujący połowę.
   • avatar
    Rashuan
    0
    I tak mam to w d(_!_)pie
    • avatar
     Ravir
     -1
     Jedną z niewielu rzeczy podobającą mi się w iPhone to, to, że nie masturbują się MegaPixelami w aparacie czy ekranie.

     Najpierw był wyścig na MPix w aparatach, przez moment mieliśmy wyścig na ilość rdzeni, obecnie kończy się wyścig na MPix w ekranach.
     Zaczyna się koloejny na MB RAM - nowy Samsung 6 GB RAM - bez jaj - na 2 GB RAM Windows 10 działa płynnie na tablecie - przy 4 GB mamy komfort pracy - po grzyba w telefonie 6 GB RAM? No chyba, że mamy zasyfiony i nie zoptymalizowany Android z największym dziadostwem czyli Javą.

     Miałem telefon 5 cali z Full HD obecnie mam 1440x2560 i różnicy większej nie widzę - o wiele więcej da ekran z lepsza czernią i kolorami niż wyższa rozdzielczość.

     Osobiście CZEKAM na kolejny wyścig : POJEMNOŚĆ akumulatora :) - i założę się, że każdy w Was chętnie by taki wyścig zobaczył.
     Nie wiem jak Wy ale wolę większy akumulator niż większa rozdzielczość. :)
     • avatar
      Celdur
      -4
      Podobno Crysis już na nim pójdzie na wysokich