Smartfony

iPhone świętuje dziś 10 urodziny

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
27 komentarzy Dyskutuj z nami

Dokładnie 10 lat temu Steve Jobs zaprezentował światu pierwszego iPhone'a.

Być może jeszcze nie słyszeliście, ale dziś mamy do czynienia z bardzo ważnymi urodzinami. Apple świętuje 10 lat obecności na rynku marki iPhone.

iPhone pierwszej generacji zaprezentowany został dokładnie 9 stycznia 2007 roku na wystawie Macworld w San Francisco. Nowe urządzenie zademonstrował światu oczywiście Steve Jobs. I chociaż nie był to pierwszy smartfon na świecie, wiele osób właśnie od wspomnianej daty odlicza istnienie znanych nam obecnie smartfonów.

„Przedstawimy Wam dzisiaj trzy rewolucyjne produkty. Pierwszym z nich jest panoramiczny iPod z przyciskami dotykowymi. Drugi to rewolucyjny telefon komórkowy. A trzeci to przełomowe urządzenie w komunikacji internetowej. iPod, telefon i komunikator internetowy. To nie są trzy oddzielne urządzenia. To jest jedno urządzenie. Nazwiemy je iPhone. Dzisiaj Apple na nowo zdefiniował telefon.”


Pierwszy iPhone wyposażony był w 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 320 pikseli, 128 MB pamięci czy kamerkę 2 Mpix. Chociaż obecnie na nikim nie robi to najmniejszego wrażenia, w chwili prezentacji wyglądało to inaczej i słowa Steve'a Jobsa były jak najbardziej na miejscu.

Najlepiej dowodzi tego zresztą sprzedaż nie tylko pierwszego iPhone'a, ale również debiutujących w kolejnych latach następców. Mówimy przecież o najpopularniejszej marce smartfonów na rynku.

Czy przez te 10 lat było Wam dane spotkać się ze smartfonem Apple? A może korzystaliście z kilku?

Źródło: inf. własna, Techradar, youtube - superapple4ever

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  QraJr
  Dziwi brak jakiegoś Iphona na 10 lecie. Takiego z 10 razy droższego dla najbardziej upośledzonych fanów marki.
  14
 • avatar
  decrypterie
  używałem iphone od 3g aż do 7 plusa, przesiadlem się na galaxy s7 edge i jestem tak zadowolony ze mogę powiedzieć że Apple kończy powoli karierę a apple sie skończyło razem ze Stevem bo ważniejsze się zrobiły $ a niżeli klient.
  3
 • avatar
  romisz
  fakt faktem, iphone zmienił świat telefonów i był naprawdę rewolucyjny, możecie mówić co chcecie, ale wystarczy spojrzeć i porównać dowolny inny telefon/smartphone z tamtego okresu to zrozumiecie o co chodzi... przepaść... tak zgadza się miał dużo dziwnych braków (patrz bt, mms, 3g) ale dał podwaliny do współczesnych smartphone, pokazał że można stworzyć całościowo inteligentne urządzenie które jest z grubsza przyjazne użytkownikowi
  2
 • avatar
  drcocaina
  Jeszce żodyn tego nie dokonał. Znowu są pierwsi.
  1
 • avatar
  Smuga
  Jak zawsze wojny półgłówków, każden jeden lepie wie co jest dobre dla innego.
 • avatar
  Damiano1302
  iPhone. Droga zabawka. Tak można go podsumować. W moim przypadku ludzie, którzy posiadają iPhona to "dzieciaki", które mają bogatych rodziców i chcą za wszelką cenę pokazać, że mają "jabłko" więc wy jesteście niczym. Wiem, wiem nie wszyscy tacy są. Jak dla mnie są lepsze telefony (parametrami jak i wydajnością oraz praktycznymi "gadżetami") w tej cenie.
  Nie musicie się z tym zgadzać, ale jest w tym trochę racji.
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  O 10 lat za długo :/
  -4
 • avatar
  Konto usunięte
  O 10 lat za długo :/
  -4
 • avatar
  blebleble
  ...