Bezpieczeństwo

Kaspersky zdobywa dwa wyróżnienia VB100

przeczytasz w 1 min.

Kaspersky Internet Security 2011 oraz Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations zdobywają wyróżnienia VB100 dla ochrony w systemie Windows Vista Business Edition. Wyróżnienia te przyznaje szanowany brytyjski magazyn Virus Bulletin.

Pełne informacje dotyczące testów porównawczych, w których Kaspersky Internet Security 2011 uzyskał jedne z najlepszych wyników w wykrywaniu szkodliwego oprogramowania i zdobył swoje pierwsze wyróżnienie VB100, zostały opublikowane w sierpniowej edycji magazynu Virus Bulletin. Testy, które sprawdzały możliwości 54 popularnych produktów antywirusowych, zostały przeprowadzone na platformie Windows Vista Business Edition SP2.

Kaspersky Internet Security 2011 zneutralizował 100% polimorficznego szkodliwego oprogramowania użytego do testów oraz wszystkie programy z kolekcji  “In-the-Wild” podczas działania w trybie skanowanie na żądanie oraz ochrony w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie firmy Kaspersky Lab unieszkodliwiło przeważającą większość trojanów, robaków oraz botów. Oba produkty uzyskały bardzo wysokie współczynniki wykrywania reaktywnego i proaktywnego: 88-91% w przypadku Kaspersky Internet Security oraz 92-96% w przypadku Kaspersky Anti-Virus 6.0. W całym teście Kaspersky Internet Security 2011 nie wygenerował żadnego fałszywego trafienia.

Źródło: Kaspersky Lab

Polecamy artykuły:  
Klonujemy komputer - maszyny wirtualne 100 porad i sztuczek do Windows 7 Test 4 kart GeForce GTX 460

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  szczerze polecam najnowsza wersje internet security 2011, dodano tryb piaskownicy, wirtualna klawiature, ochrone rodzicielska o super elastycznosci z intuicyjnym zarzadzaniem. tylu zmian i ulepszen w jednym programie jeszcze nie widzialem
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A ja nie, gdyż firewall jest bardzo dziwny, przepuszcza aplikacje pomimo że nie ma ich na liście reguł - od tak o jedna aplikacje się pyta, o drugą nie... W tym przypadku akurat był to program pocztowy, czyli trojan chcąc wysłać e-maila zrobi to bez żadnych problemów bo ten nie zauważy w tym nic złego ^_^

   Za to polecam kombinacje Kaspersky Antivirus 2011 i comodo, trzeba troche kasperskiego przychamować (ja mu zaznaczyłem kontrolowanie portów TYLKO przeglądarki (kontrole globalne portu 80 i wszystkich innych wyłączyłem), bo standardowo wpycha się do połączenia każdego programu nie wiadomo zabardzo po co przez co powoduje niekompatybilność w firewallach ( w tym przypadku comodo) po wyłączeniu wszystko działa jak należy :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja jakos nie ufam Kasperskiemu, wole Nortona lub Noda