Ciekawostki

Kinect: pomachaj rękami w Windows 7

przeczytasz w 1 min.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że kontroler Kinect ma w przyszłości przysłużyć się służbie zdrowia. Dziś dotarliśmy do kolejnego materiału dotyczącego Kinecta, tyle tylko, że tym razem chodzi o coś dla zwykłych ludzi.

Wielokrotnie przy wiadomościach o Kinekcie porównuje się jego możliwości do tego co widzieliśmy w filmie Raporct Mniejszości. Kto nie chciałby, tak jak Tom Cruise, przerzucać gestami dłoni dane szukając informacji. Wyglądało to niesamowicie efektownie. Podobny interfejs użytkownika przy pomocy kontrolera Kinect stworzył Kevin Connolly.

Efekty jego pracy możecie zobaczyć na poniższy filmiku. Z pomocą przyszedł pakiet narzędzi Kinect SDK, udostępniony przez Microsoft, dzięki niemu oprogramowanie interfejsu było znacznie szybsze i prostsze. Do prezentacji działania systemu Kinect NUI (Natural User Interface) posłużyło 6 monitorów, komputer z systemem Windows 7 oraz podpiętą kamerą Microsoftu. Na filmiku widać przesuwanie obrazu w zależności od ruchów naszego ciała. Śledzenie ruchu użytkownika i automatyczne przesuwanie w lewo lub prawo mimo, że raczej zupełnie nieprzydatne to robi wrażenie. Podobnie jak przeglądanie miniaturek okien, ich powiększanie oraz przesuwanie.
 


Jest to oczywiście wersja testowa interfejsu, więc przed Kevinem jeszcze sporo czasu zanim wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Jednak już teraz widać spory potencjał przedsięwzięcia. Ale to trzeba po prostu zobaczyć w akcji.


Więcej o Kinect:

Źródło: Engadget, LockerGnome

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tanakov
  0
  Jak bym miał tak machać łąpami to wolę już używać myszy.... Praca na 27 calowym imacu ze zwykłą myszą trochę denerwuje ale napewno jest mniej męczące
  • avatar
   czesterfield
   0
   Mam dziwne wrażenie, że taka obsługa jest bardziej irytująca niż wygodna... Przesuwanie okienek wrażenia nie robi, naprawdę wygodniej jest to robić myszką. Rok 2011, a i tak nie możemy się doczekać aby komputer reagował na słowo "muzyka" wypowiedziane po wejściu do pokoju.
   • avatar
    Nickon
    0
    Teraz robię taki interfejs jako pracę magisterską i powiem szczerze, że to co koleś pokazuje na tym filmiku nie robi wrażenia:P Więcej bawienia się z systemem podczas pisania, niż z samym Kinectem.
    • avatar
     renholder1987
     0
     Wszystko jeszcze niedokładne(gesty raczej będą miały gigantyczny problem żeby zastąpić precyzje myszki),ale ciekawa opcja.Za naście/dziesiąt lat pewnie coś takiego będzie zastępować klawiature i myszke(ja raczej przy nich pozostane)
     • avatar
      jackas95
      0
      Kinect nie rozpoznaje ruchów palcami, tylko wymachiwanie rękami. Jak stworzą urządzenie o większej dokładności to będzie miało to sens.
      • avatar
       Skaza
       0

       Gadżet typu : "Pobawić się przez pięć minut i zapomnieć".

       Nie wyobrażam sobie machania rękoma lub nawet dłońmi podczas pracy w programie graficznym, edytorze tekstu lub arkuszu kalkulacyjnym. To również nie nadaje się do przeglądania internetu, ani nawet grania w większość tytułów.

       Nawet jeśli zostanie rozwiązany problem precyzji, to po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach zaczniemy odczuwać zmęczenie... Jednak Microsoft i tak będzie wciskał ten wynalazek wszędzie, gdzie tylko można ;)

       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Fajnie to wygląda, jeśli popracują jeszcze nad tym to na prawdę będzie nieźle. W sumie nawet można pokusić się o stwierdzenie, że wspiera i popiera dbanie o sprawność fizyczną :]