Klawiatury

Nowe klawiatury Microsoftu mają klawisze, jakich wasze nie mają 

przeczytasz w 1 min.

Firma Microsoft zaprezentowała dwie nowe klawiatury: Ergonomic Keyboard oraz Blueooth Keyboard. Obie zostały wyposażone w nowe klawisze, zastępujące te, z których i tak niewiele osób korzystało. 

Potwierdziły się doniesienia sugerujące, że Microsoft chce zastąpić prawy klawisz Windows nowym klawiszem „Office key”. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna zmiana, na jaką zdecydował się gigant, projektując swoje najnowsze klawiatury: Ergonomic Keyboard oraz Bluetooth Keyboard

Klawiatura Microsoft z klawiszem „Office key”

Nowe klawiatury amerykańskiego producenta – „łamana” Microsoft Ergonomic Keyboard i bezprzewodowa Microsoft Bluetooth Keyboard – różnią się od siebie dość znacząco, ale jest też coś, co je łączy. To między innymi właśnie nowy klawisz znany jako „Office key”

Microsoft Office Key

Jaka jest jego funkcja? Przede wszystkim służy on do uruchamiania aplikacji pakietu Office 365, która pozwala na utworzenie lub otworzenie dokumentu. Niewykluczone, że będzie też odgrywał rolę klawisza funkcyjnego (w stylu Fn, ale konkretnie do realizacji zadań w obrębie biurowych edytorów).

Microsoft Ergonomic Keyboard i Bluetooth Keyboard mają klawisz Emoji

Obok „Office key” – w miejscu, w którym zwykle znajduje się aktywator menu kontekstowego – w obu nowych klawiaturach znajduje się kolejny nowy klawisz: „Emoji key”. Jak się pewnie domyślacie, jego funkcją jest otwieranie systemowego panelu z emotikonami.

Microsoft Ergonomic Keyboard
Microsoft Ergonomic Keyboard

Zarówno Microsoft Ergonomic Keyboard, jak i Bluetooth Keyboard, mają też klawisz aktywujący wyszukiwarkę nad centralną sekcją klawiszy funkcyjnych oraz klawisze odpowiedzialne za zrzuty ekranu, blokowanie systemu, obsługę multimediów czy kasowanie zawartości kalkulatora. 

Microsoft Bluetooth Keyboard
Microsoft Bluetooth Keyboard

Na stronach produktów odnajdujemy też informację, że Microsoft Ergonomic Keyboard ma zapewniać najwyższy komfort w swojej klasie, a Microsoft Bluetooth Keyboard może działać nawet 3 lata na jednym komplecie baterii 2 x AAA. 

Ile kosztują nowe klawiatury Microsoft?

Aktualnie trwa przedsprzedaż nowych urządzeń w amerykańskim sklepie giganta. Cena klawiatury Microsoft Ergonomic Keyboard wynosi 60 dolarów, z kolei za Microsoft Bluetooth Keyboard trzeba zapłacić 50 dolarów.

Źródło: Microsoft, OnMSFT

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  5
  Bezużyteczne klawisze, ale cóż, Microsoft...
  • avatar
   cyna76
   3
   działają pod Linuksem ?
   • avatar
    Geriavit
    3
    Nie wiem dlaczego ale po przeczytaniu tytułu pomyślałem, że chodzi o nową konstrukcję klawiszy. Klawisz office może jeszcze będzie wykorzystywany ale emoji pewnie średnio. Łatwiej szybko wstukać jakaś buźkę z palca niż klikać w klawisz i wybierać coś strzałkami lub myszką.
    • avatar
     studionti
     2
     Bezużyteczne klawisze, od zawsze mam zablokowane klawisze Windows.
     Szkoda, bo ta druga (nieudziwniona) klawiatura jest bardzo fajna. Szkoda, że bezprzewodowa.
     • avatar
      Adelar
      2
      Jak dla mnie tak samo użyteczne, jak te dwa z logo windowsa, jakie mam już wciśnięte na klawiaturze i nigdy z nich nie korzystam.
      • avatar
       mrocznysedes
       1
       Jakby jeszcze zrobili wersję mechaniczną modelu Ergonomic. ;-)
       • avatar
        Konto usunięte
        1
        No cóż, microsoft po raz kolejny psuje standardowy układ klawiatury zaproponowany przez IBM. Zaczęło się od 3ch dodatkowych klawiszy, 2x windows + menu kontekstowe. A teraz zaczynają się kolejne "wynalazki".
        Czy oni naprawdę nie umieją tych klawiszy wywalić gdzieś nad blok numeryczny ????????
        • avatar
         MD7810
         -1
         Jak dla mnie, klawiatury bez podświetlenia odpadają już na starcie ..
         • avatar
          aaadi
          0
          Ciekawe czy klawisze w tej ergonomicznej będą równie hałaśliwe jak w jej przodku, którego używam w robocie...