Chłodzenie

Kompleksowe chłodzenie wodne dla GTX 580

przeczytasz w 2 min.

Koolance to trzeci producent bloków wodnych, który wprowadza do swojej oferty konstrukcję przeznaczoną dla GeForce GTX 580. Nowy układ chłodzenia odprowadzi ciepło generowane przez wszystkie komponenty znajdujące się na karcie.

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o oryginalnej karcie GeForce GTX 580 FTW Hydro Copper 2 firmy EVGA, która została wyposażona w blok wodny firmy Swiftech. Niestety owego bloku wodnego nie można kupić oddzielnie. Na szczęście, dla osób, które zakupiły GTXa 580 w wersji chłodzonej powietrzem i chcą go ochłodzić wodą, pojawiły się już zestawy chłodzenia wodnego, które możemy kupić oddzielnie.

 Warto przeczytać:
 


Wodne chłodzenie dla GeForce GTX 580

Gelid: zmieniaj kartę grafiki ale nie cooler

Jeden z zestawów autorstwa Danger Den opisywaliśmy już kilkanaście dni temu. Jeżeli jednak komuś z jakiegoś powodu nie odpowiada produkt Danger Dena to może pomyśleć nad nową konstrukcją formy Koolance. Wprowadziła ona do swojej oferty blok wodny typu full-cover - chłodzący zarazem procesor graficzny, sekcję zasilania oraz pamięci. 

Koolance VID-NX580 został wykonany z niklowanej miedzi, co zapewnia właściwości antykorozyjne oraz większą wydajność odprowadzania ciepła. W przeciwieństwie do dostępnej wersji dla GeForce GTX 480 jego top wykonano z acetalu (a nie jak dotąd z akrylu) na którym wygrawerowano logo producenta. W części znajdującej się nad procesorem graficznym producent zastosował technologię micro-fin pozwalającą na lepsze przekazanie ciepła cieczy.

 


Blok wyposażono w popularne złączki G1/4, a jego waga wynosi 680 gram. Podobnie jak w przypadku innych bloków wodnych, karta wyposażona w blok od Koolance zajmie w komputerze jeden slot dla kart rozszerzeń.
 


Blok jest już dostępny w sprzedaży w cenie 120 dolarów, a w zestawie otrzymamy pastę termoprzewodzącą, thermalpady, śruby i podkładki wymagane do montażu bloku oraz instrukcję obsługi.
 

 

Źródło: hw-lab.com
 

Polecamy artykuły:  
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning
20 bezpłatnych aplikacji do Androida
Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  na tym bloku GTX 580 po OC wyprzedzi radeona 6990 o 30% zresztą i tak to nie będzie trudne :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   W końcu Cyrix będzie mógł sobie zagotować wodę i zaparzyć herbatkę ziołową, w domu niema ogrzewania a idą mrozy to sobie Fermiego podkręci, jakiś pożytek z fermi będzie miał, jak będzie trzeba to zagrzeje sobie wodę na kąpiel i usmaży jajecznicę na bekonie.
   • avatar
    Lightning
    0
    Fajne chłodzenie - szkoda tylko, że gwarancję można stracić po jego zamontowaniu, zresztą GTX 580 nie ma już takich problemów z chłodzeniem (temperaturami, głośnością) co GTX 480 :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Trzeba będzie zrobić zrzutę i kupić cyrix'owi biedakowi Fermiego i to chłodzenie, bo biedak przez zimę zamarznie albo z głodu zdechnie.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      swoja droga jakby sie na lato czlowiek wpiol w instalacje c.o. w domu i pompa chcociaz minimalny obieg wody wymusil to nie ma nawet do czego tego porownac prucz geotermalnego:)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ktoś tu chyba ma kompleksy:PP
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Chłodzenie ładne, ale niestety drogie.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Połowa komentarzy, to spam ! Niech szanowna redakcja zrobi z tym porządek !

         Ludzie odpisujący na dziecinne komentarze również powinni zostać ukarani - tak dla przykładu za karmienie troli !

         BMK niech uważa, bo skończy marnie jak konkurencja!!