Gry

Koniec Disney Infinity, koniec studia Avalanche Software

przeczytasz w 1 min.

Disney wycofuje się z produkcji gier. Wciąż dające niektórym sporo frajdy Disney Infinity przejdzie wkrótce do historii.

Najmłodsi gracze, albo też rodzice takowych, doskonale kojarzą z pewnością Disney Infinity. Przyjęcie tej produkcji było niezwykle optymistyczne, przez kilka lat była ona rozwijana, ale właśnie nadszedł tego kres. Disney zdecydowało, że przyszedł czas z Disney Infinity się pożegnać.

Najwięksi fani cieszyć będą mogli się jeszcze dwoma dodatkami, nad którymi prace zostaną sfinalizowane - Alicja po drugiej stronie lustra i Gdzie jest Dory. Na tym przygoda z Disney Infinity zostanie zakończona, ale nie jest to wcale jedyna ze smutnych wieści.

Okazuje się bowiem, że studio odpowiadające za omawianą grę nie stworzy już niczego nowego. Avalanche Software zostanie zamknięte, a nie jest to wcale mała ekipa. Z pracą pożegnać będzie musiało się około 300 osób.

„Przechodząc do następnego rozdziału w naszej historii, chcę podziękować wszystkim, którzy pomogli w stworzeniu Disney Infinity, zwłaszcza zespołom produkcyjnym  i wydawniczym Disneya, naszych zewnętrznym partnerom i przede wszystkim Avalanche Software za niestrudzone zaangażowanie w ten projekt.” - John Blackburn

Powodem takie scenariusza są oczywiście finanse. Disney Infinity oraz towarzyszące grze fizyczne zabawki zaczynało systematycznie przynosić coraz mniejsze zyski. Disney całkowicie kończy zresztą z produkcją gier. Wprawdzie tytuły z tego uniwersum mogą się jeszcze pojawić, ale jedynie w przypadku podjęcia współpracy z zewnętrznymi studiami.

Źródło: vg247

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Adul0
    2
    Po mojej wielkiej konsternacji dowiedziałem się, że Avalanche Software to nie to samo, co Avalanche Studios (Just Cause).