Chłodzenie

Koolance: wodne chłodzenie dla Radeona HD 6990

przeczytasz w 1 min.

Koolance tuż po firmie EK wprowadził do swojej oferty blok wodny dla dwuprocesorowego Radeona HD 6990. W odróżnieniu od konkurencyjnego produktu, ten z wierzchu jest srebrny.

Karty graficzne AMD bardzo rzadko są wydawane z oryginalnie montowanym blokiem wodnym. Posiadaczom komputerów chłodzonych za pomocą cieczy pozostaje oczekiwanie na gotowy zestaw lub zakup osobnego bloku wodnego i samodzielna instalacja. To drugie rozwiązanie ma tę zaletę, że bloki wodne pojawiają się szybko na rynku. Tuz po prezentacji pierwszego bloku dla Radeona HD 6990 marki EK, do swojej oferty podobny produkt wprowadził Koolance.

Warto przeczytać:

 

Blok wodny dla Radeona HD 6990
Wodne chłodzenie kart Radeon HD6900

VID-AR699 jest konstrukcją typu full-cover - chłodzi zarówno procesory graficzne, pamięci, mostek łączący rdzenie jak i sekcję zasilania. Blok został wykonany z niklowanej miedzi oraz acetalu, a do poprawy oddawania ciepła nad rdzeniami graficznymi umieszczono 0,5 mm finy. Podobnie jak w przypadku EK, jest to jeden z większych produktów w ofercie producenta - jego wymiary wynoszą 25,7 x 12, 2 x 2 cm, a waga aż 1 kilogram. Do podłączenia bloku zostały zastosowane popularne ćwierćcalowe złączki typu G, które ułatwią połączenie dwóch kart w komputerze.

Blok wodny Koolance dla Radeona HD 6990 powinien być dostępny od przyszłego tygodnia w cenie 160 dolarów.


Źródło: koolance.com

Polecamy artykuły:  
GeForce GTX 550 Ti - premiera i testy
Android 3.0 - system stworzony dla tabletów
Intel Sandy Bridge - wydajność zintegrowanych układów graficznych

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    To już dla entuzjastów z kasą. Przeciętny użytkownik za tą cenę to kartę graficzną sobie kupi, wyskrobałby do tych 500 zł i kupił gtx 460.Jeżeli ktoś niema co z kasą robić to pozostawiam mu wolną rękę. Ale tak właściwie to guzik mnie to obchodzi :)