Ciekawostki

Bitcoin wystrzelił w kosmos. Przebito granicę z 2021 roku

przeczytasz w 1 min.

Sytuacja na rynku kryptowalut robi się coraz ciekawsza. Od kilku dni obserwujemy wzrost wartości wirtualnych walut – Bitcoin przekroczył poziom, który ostatni raz mogliśmy zobaczyć w 2021 roku.

Ubiegły rok nie był najlepszy dla kryptowalut, ale sytuacja zaczyna się diametralnie zmieniać. Kursy wirtualnych walut od kilku dni idą mocno w górę.

Kurs Bitcoin mocno w górę

Niedawno pisaliśmy o rosnącym kursie wirtualnych walut – Bitcoin w kilka dni zyskał na wartości i przekroczył granicę 48 tys. dolarów. To jednak nie koniec, bo najpopularniejsza kryptowaluta nadal zyskuje na wartości.

Kurs Bitcoin
Bitcoin osiągnął poziom, który ostatni raz widzieliśmy w 2021 roku

Dzisiaj kurs Bitcoina ponownie „wystrzelił w kosmos” – wirtualna waluta jest już warta ponad 51 tys. dolarów. Podobny poziom obserwowaliśmy pod koniec 2021 roku, gdy BTC osiągało swoje najwyższe wartości (rekord dla wirtualnej waluty to ponad 68 tys. dolarów).

Wzrost wartości Bitcoina oczywiście ma wpływ też na inne kryptowaluty. Rośnie Ethereum, Teter, BNB, Solana, XRP czy Cardano. 

Dlaczego Bitcoin drożeje?

Wzrost wartości Bitcoina, podobnie jak innych aktywów, może być spowodowany wieloma czynnikami, które często działają równocześnie lub wpływają na siebie nawzajem.

Wielu ekspertów dopatruje się przyczyny w zbliżającym się halvingu. Pod koniec kwietnia nagroda za wydobycie kryptowaluty spadnie o połowę, co równocześnie ogranicza produkcję nowych monet.

Nie można jednak wykluczyć mechanizmu spekulacji, które mają wpływ na popyt i podaż aktywów - gdy więcej osób chce kupić Bitcoin niż sprzedać, cena rośnie.

Interesujesz się nowymi technologiami? Weź udział w badaniu WP

Źródło: Bitcoin, foto: Adobe Stock

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bonio89
  6
  Bitcoin wystrzelił w kosmos. Przebito granicę z 2021 roku. No chyba nie - 64 899,00 USD z 11.11.2021, autor wprowadza w błąd.
  • avatar
   Wojt_wro
   3
   Andrzej, to (znowu) jebnie.
   • avatar
    HD4870
    2
    "Nie można też wykluczyć mechanizmu spekulacji, gdy więcej ludzi chce kupić niż sprzedać cena rośnie".

    Czy to żart, czy autor naprawdę nie ma pojęcia skąd bierze się cena bitcoina?
    • avatar
     patryk1011
     1
     Pół roku temu z kolegą zakładałem się o to że BTC przebije 50tys USD, on się zaśmiał! Jednak warto było!
     • avatar
      gormar
      0
      Ciągle reklamujecie to gówno to nie dziwne, że ludzie się rzucili. :( A ponieważ obrót nie jest taki duży to łatwo zmienić kurs.
      • avatar
       hellsea
       0
       BTC będzie miał wzloty i upadki, ale w dłuższej perspektywie zawsze będzie rosnąć a wybije w kosmos kiedy będą likwidować gotówkę. Czemu wtedy? bo dzis można zapłacić za nielegalne produkty/usługi gotówką, a kiedy ona zostanie wycofana to wszystkie transakcje przejdą na krypto właśnie no chyba, ze zalegalizuja narkotyki i prostytucje
       • avatar
        pawluto
        0
        Mam nadzieje że któregoś dnia wyjdzie ustawa która będzie nakładać na media wysokie milionowe kary za oszustwa czy namawiania na coś co jest oszustwem i naciągniem...