Karty graficzne

Lada chwila na rynku Radeon HD 2900 Pro

przeczytasz w 0 min.

Pozycja AMD/ATI na rynku procesorów graficznych nie jest może obecnie zbyt silna, ale firma ta w żadnym razie nie zamierza poddać się bez walki. Według doniesień pochodzących od pracowników pewnej europejskiej sieci sklepów, AMD po cichu przygotowuje premierę nowej karty. Będzie ona konkurować z Geforce'em 8800 GTS 320 MB w segmencie cenowym, który na naszym rynku rozciąga się w przedziale 1100~1200 zł

W ofercie niektórych niemieckich sklepów z częściami komputerowymi pojawiła się możliwość zamówienia w przedsprzedaży karty graficznej, która zdaje się być nową propozycją ATI dla klientów poszukujących relatywnie wysokiej wydajności za niewygórowaną cenę. Niestety, na razie próżno szukać jakichkolwiek informacji o modelu ATI Radeon HD 2900 Pro. Co za tym idzie, trudno ocenić czy jest to faktycznie nowa karta wydana przez AMD, czy też firma Infotek, znana głównie ze swojej marki GeCube, postanowiła wypuścić na rynek nowy produkt, nie informując o tym producenta chipów graficznych.

Karty GeCube Radeon HD 2900 Pro 512 MB można zamówić w Europie w cenie ok 230 Euro.

Jeśli chodzi o specyfikacje techniczne Radeona HD 2900 Pro, to można się spodziewać, że będzie on wyposażony w pełny procesor R600 z 320 zunifikowanymi jednostkami cieniującymi i zegarem 600 MHz, a także 256-bitową szynę pamięci i 512 MB pamięci GDDR3 taktowanej z częstotliwością 1600 MHz. Wydajność nowej karty pozostaje nieznana. Zagraniczne źródła donoszą jednak, że można się po niej spodziewać osiągów w granicach 8500 punktów w 3DMarku06. Niestety, żadna z tych informacji nie pochodzi od samego AMD.


Teoretycznie, po HD 2900 Pro AMD może wypuścić na rynek również HD 2900 GT z 256-bitową szyną pamięci, ale za to z mniejszą ilością jednostek cieniujących.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login