Ciekawostki

Latający motocykl dostępny w przedsprzedaży - The Speeder

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

The Speeder to latający motocykl – jednoosobowa maszyna, która unosi się w powietrzu i pozwala przedostawać się z punktu A do punktu B z prędkością klasycznego jednośladu. Zainteresowani mogą zamawiać.

Latające maszyny mają być standardowym wyposażeniem policjantów w Dubaju już w przyszłym roku. Takie cacko będzie można jednak sprawić także dla siebie. Powoli staje się to rzeczywistością, bo firma Jetpack Aviation rozpoczęła przyjmowanie zamówień przedpremierowych na jej Speedera.

The Speeder to samostabilizujący się motocykl latający z napędem odrzutowym, który rozpędza się do 240 km/h i pozostaje w powietrzu nawet do 22 minut na jednym tankowaniu (czas jest uzależniony w dużej mierze od wagi użytkownika). 

The Speeder góra

Do pilotowania maszyny służą dwa drążki obsługiwane rękami, do nawigacji – 12-calowy ekran dotykowy, a do komunikacji – systemy radiowe powietrze-powietrze i powietrze-ziemia. O bezpieczeństwo dba zaś przede wszystkim wspomniana technologia samostabilizacji.

The Speeder wygląd

Jeśli jesteście zainteresowani, to – jak wspomnieliśmy – firma Jetpack Aviation przyjmuje już zamówienia przedpremierowe. Domyślacie się jednak pewnie, że nie są to tanie rzeczy. Osoby, które chciałyby stać się właścicielami maszyny The Speeder, muszą liczyć się mianowicie z wydatkiem rzędu 380 tysięcy dolarów. Sama rezerwacja zaś kosztuje 10 tysięcy.

Taka jest wizja:

Na uwagę na pewno zasługuje brak wirników, których obecność łączyła właściwie wszystkie zaprezentowane do tej pory maszyny tego typu, a które stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla użytkowników, ale też innych osób. Warto też jeszcze podkreślić, że producent chce zaoferować Speedera (w specjalnie zmodyfikowanej wersji) także służbom.

Źródło: New Atlas. Foto/ilustracje: Jetpack Aviation

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  brigthmight
  Naped odrzutowy. Prezentacja sugeruje 5 silnikow, wiec 22 minuty to raczej na jednym tankowaniu, a nie ladowaniu. Taki pojazd w przypadku braku paliwa spadnie jak kamien. Jest tak samo niebezpieczny jak inne. Ale ciekawostka swietna zabawka jak kogos stac
  5
 • avatar
  Irrlicht
  Ciekawym jak to się ma do naszego prawa lotniczego. Czysto akademicko, bo cena wyselekcjonuje takich użytkowników, których prawo w praktyce średnio dotyczy.
  3
 • avatar
  Tomasz Słowik
  Z jakiego paliwa to korzysta?
  2
 • avatar
  raffal81
  Prezentacja komputerowa, czyżby nikt nie chciał na tym polecieć ? :D
  2
 • avatar
  Michał 06
  nikt na tym jeszcze nie poleciał publicznie a już sprzedają ,coś tu śmierdzi :D