Gadżety

Leasing na sprzęt w Komputroniku

przeczytasz w 3 min.

Sklep Komputronik oferuje możliwość nabycia sprzętu komputerowego w umowie leasingu. Jest to bardzo szybka i wygodna metoda wyposażenia na przykład biura w nowoczesne technologie bez konieczności dysponowania od razu dużymi kwotami. 

Klienci Komputronik już po pół godziny mają szansę wyjść z Salonu z poczuciem podjęcia korzystnej decyzji, która z całą pewnością przyczyni się do rozwoju ich przedsiębiorstwa. Podpisując umowę leasingową przedsiębiorca otrzymuje nie tylko nowoczesne urządzenia informatyczne, ale także zwiększa płynność finansową firmy, zmniejsza wysokość podatku i zyskuje czas na dalszy rozwój biznesu. To możliwe dzięki umowie pomiędzy Komputronik SA a spółką Grenkeleasing, która specjalizuje się w finansowaniu technologii komputerowych. Po wyjściu z salonu Komputronik pozostaje dużo czasu, aby cieszyć się obecnością w gronie przedsiębiorców, którzy korzystają z tej najlepszej metody finansowania zakupów nowoczesnego sprzętu.

 

Kupuj bez wpłaty początkowej  

W Polsce jeszcze niewielka ilość przedsiębiorstw decyduje się na leasing nowoczesnych technologii. Większość polskich firm kupuje sprzęt IT za gotówkę, podczas gdy na Zachodzie Europy leasing technologii informatycznych jest bardzo popularny. Ze względu na szybki spadek wartości tego rodzaju produktów, "zamrożonego" kapitału nie da się już odzyskać. Natomiast w przypadku leasingu środki finansowe - zarówno te płacone w ratach, jak też zachowane na firmowym koncie - będą pracowały na rzecz przedsiębiorstwa. Raty leasingowe można bowiem w całości odliczyć od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym. Co więcej, Komputronik SA oferuje - za pośrednictwem Grenkeleasing - sprzęt IT bez wpłaty początkowej. To pozwala przedsiębiorcy na zachowanie wolnych środków, które mogą być przeznaczone na bieżącą działalność lub inwestycje.

Odliczaj raty od podatku

Przedsiębiorca, które inwestuje w nowoczesne technologie nie musi dysponować gotówką. Jeśli zdecyduje się na leasing, ma większe szanse na otrzymanie finansowania z zewnątrz niż w przypadku kredytu konsumenckiego. Skorzysta także ze wszystkich zalet leasingu, który został skrojony pod specyficzne potrzeby firm. M.in. takich, że raty leasingu w całości stanowią koszt uzyskania przychodu (w przypadku kredytu do kosztów zaliczane są jedynie odsetki) oraz przedsiębiorca ma możliwość odliczenia podatku VAT od rat leasingowych. Dzięki temu, że w ofercie Grenkeleasing są one stałe i niezmienne, zapewniają łatwą kontrolę wydatków.

Omiń drobiazgowe procedury kredytowania

W przypadku leasingu wymagania dotyczące sytuacji finansowej przedsiębiorcy są zwykle łagodniejsze, niż w przypadku ubiegania się o kredyt. Szybsze jest także podjęcie decyzji o przyznaniu finansowania w porównaniu z długimi procedurami przyznawania kredytu w banku. Jeżeli korzystający ma problemy za spłatą rat leasingowych podczas trwania umowy leasingu, istnieje możliwość przeniesienia praw i obowiązków na inny podmiot. Leasingodawca może wykonać za przedsiębiorcę czynności dodatkowe, np. zaproponować dogodną ofertę ubezpieczeniową i zająć się formalnościami związanymi z ubezpieczeniem sprzętu.

Podpisz umowę leasingową w 30 minut

Najszybciej można to załatwić przychodząc bezpośrednio do salonu Komputronik, gdzie po wybraniu optymalnego sprzętu, należy złożyć wniosek leasingowy (dostępny w salonie) i poczekać na decyzję. Po uzyskaniu decyzji pozytywnej, handlowiec na miejscu przygotowuje umowę. Tak więc, w ciągu jednej wizyty w sklepie, można załatwić wszystkie formalności związane z wyborem komputera i podpisaniem umowy leasingowej. Wszystko to zajmie jedynie około 30 minut!

Wybierz leasing „tradycyjny” lub „optymalny”

Najważniejszą różnicą pomiędzy obiema umowami jest kwestia przeniesienia własności sprzętu po skończonym leasingu. W leasingu "tradycyjnym" klient po zakończeniu umowy ma zagwarantowane prawo nabycia przedmiotu za ustaloną na początku leasingu wartość, tzw. wartość końcową. Umowa leasingu „optymalnego” nie przewiduje z góry przeniesienia własności przedmiotu na leasingobiorcę. Nabycie przedmiotu po skończonym leasingu optymalnym jest możliwe w nieco innym trybie. Zwykle odbywa się to za pośrednictwem dostawcy sprzętu. Umowa leasingu optymalnego jest szczególnie polecana dla przedsiębiorców, których cechuje bardzo duży postęp technologiczny. Efektem tego procesu jest szybkie tempo starzenia urządzeń. Dlatego też z założenia taki sprzęt jest - po zakończeniu terminu leasingu - nieco przestarzały i mniej wydajny. W takiej sytuacji zamiast odkupować urządzenia, lepiej wziąć w leasing nowe - bardziej nowoczesne i wydajne. Umowa leasingu optymalnego jest również korzystniejsza finansowo, bowiem miesięczne raty za używanie sprzętu są zwykle niższe niż w przypadku leasingu tradycyjnego.

Współpracuj ze specjalistami

Komputronik SA to najlepiej oceniania sieć salonów w Polsce przez tzw. tajemniczych klientów (według danych międzynarodowej firmy Dive-AdHoc z 2010 roku). Sprzedażą sprzętu IT zajmuje się od 1996 roku. Z kolei Grenkeleasing od 7 lat w Polsce specjalizuje się w leasingu nowoczesnych technologii, a w szczególności sprzętu komputerowego, kserograficznego oraz telekomunikacyjnego. Dzięki temu finansowanie sprzętu IT odbywa się sprawnie, szybko, profesjonalnie i jest możliwe już od kwoty 1,5 tys. zł netto. Wg danych ZPL za 2009 rok, Grenkeleasing  zajmuje 1-sze miejsce pod względem ilość przedmiotów IT oddanych w leasing.

Czym jest umowa leasingu?


To kontrakt pomiędzy klientem-leasingobiorcą (korzystającym) a firmą leasingową (finansującym) na używanie sprzętu, który klient wybrał u dostawcy, czyli w jednym z salonów Komputronik. W umowie leasingu finansujący zobowiązuje się kupić przedmiot wskazany przez leasingobiorcę na warunkach określonych w umowie, a następnie oddać go leasingobiorcy do używania na określony czas w zamian za uzgodnione miesięczne raty. Innymi słowy, Komputronik zaopatruje klienta w sprzęt, a klient płaci Grenkeleasing regularne raty za jego użytkowanie przez ustalony w umowie okres.

Jak długo powinna trwać umowa?

Długość umowy zależy od typu przedmiotu leasingu, a w szczególności od jego amortyzacji. Leasing nie powinien być bowiem dłuższy niż sprawność ekonomiczna i użytkowa sprzętu. W przypadku komputerów zalecany maksymalny okres leasingu wynosi 2-3 lata. W kwestii doboru maksymalnego okresu leasingu najlepiej skonsultować się ze sprzedawcą w salonie Komputronik lub z doradcą Grenkeleasing.

Ubezpiecz swój sprzęt IT


Sprzęt w leasingu musi być ubezpieczony przez użytkownika. Zarówno Komputronik, jak też Grenkeleasing mają w swojej ofercie korzystne propozycje dotyczące ubezpieczenia. Klient może z nich od razu skorzystać, nie tracąc czasu na załatwianie formalności w innym miejscu.
 
Gwarancja i obsługa techniczna

W sprawach związanych z gwarancją lub rękojmią sprzętu, jego obsługą techniczną lub wszelkich instrukcji użytkowania, klienci kontaktują się zawsze z dostawcą, jakim jest Komputronik SA.

Komputronik posiada w ofercie Notebook Acer TimelineX 5820TG-5454G50MN w leasingu oferowanym przez Grenkeleasing już za 111,18 *

* wartość netto raty leasingu rozłożonego na 36 miesięcy bez wpłaty początkowej. Opłata przygotowawcza 300 PLN netto.

Źródło: Komputronik

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Pachnie mi tu reklamą :p
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nawet bali się podpisać. :P
   • avatar
    Fourth Illusion
    0
    moze w ramach tego benchmark rozda uzytkownikom super komputery w leasing :D ja np bym nie pogardzil czyms wartym 10.000 za 100zl miesiecznie :D przez 2 lata :D i pozniej znow cos nowego :D
    • avatar
     koziro
     0
     Swojsko. Poczułem mocny zapach krowiej kupy zaglądając tutaj. Reklama, nic nie warta aktualność.

     ...ale za coś trzeba żyć tak?
     Proszę nie liczyć na moją odpowiedź na komentarze do tego postu.
     • avatar
      Jakub Kralka
      0
      Na czym polega problem? W serwisie może nie być reklam, a czytelnicy będą wysyłać sms'y żeby przeczytać więcej niż pierwszych 100 znaków newsa. Albo tak jak na zachodzie - jedno i drugie. Naprawdę to komukolwiek doskwiera?
      • avatar
       smigacz
       0
       Wystarczyłoby dopisać na górze "Artykuł sponsorowany" i po kłopocie :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Reklama, żenada!!
        • avatar
         ElFi_
         0
         Przydatna informacja - muszę to rozważyć.