Smartfony

LG prezentuje nowy wyświetlacz 5,5" - oto czego spodziewać się po LG G4

przeczytasz w 1 min.

Zadbano o bogatsze i lepiej odwzorowane kolory (gama 120%), a także kontrast i jasność na wyższym poziomie.

LG nowy wyświetlacz

LG to obecnie jeden z głównych producentów nie tylko smartfonów, ale również wyświetlaczy do tego typu urządzeń. Koreański producent zaprezentował właśnie kolejnego z nich, z którym spotykać może się spora część z nas.

Mowa bowiem o elemencie, który pojawi się w nadchodzącym coraz większymi krokami LG G4. Chociaż producent w dużej mierze bazował na wyświetlaczu zastosowanym w LG G3 to zapewnia, że zmian jest sporo i będą one dla użytkowników bardzo odczuwalne.

Mówimy tutaj o 5,5" wyświetlaczu LCD IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (538 ppi), a więc te parametry nie uległy zmianie. Zadbano jednak o bogatsze i lepiej odwzorowane kolory (gama 120%), a także kontrast i jasność na poziomie wyższym o odpowiednio 50% i 30%. Jednocześnie padają zapewnienia, że nie będzie wiązało się to z większym poborem energii.

Poza tym producent zaimplementował tutaj technologię Advanced In-Cell Touch (AIT). Sprawiać ma ona, że smartfona będzie można obsługiwać bez problemów nawet, gdy na ekranie znajdą się kropelki wody.

Nie mamy już zatem wątpliwości co do ekranu LG G4. Resztę specyfikacji smartfona poznamy 28 kwietnia, kiedy to odbędzie się zapowiadana ostatnio konferencja.

Źródło: LG, news.softpedia

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  matek103
  8
  mogli dac jakies ledniejsze panie
  • avatar
   rTech
   4
   Skoro jest technologia AIT to jest napewno nie bez powodu :)
   • avatar
    Albiosz
    2
    Gdyby nie to całe 2k HD to było by idealnie :/
    • avatar
     Ganster
     1
     Może w końcu bateria w flagowcach rozwiną.
     • avatar
      Konto usunięte
      -3
      I nie 5,5 cala