Klawiatury

Niskoprofilowe klawiatury mechaniczne Logitech: G915 i G815

przeczytasz w 1 min.

Chcesz grać na „mechaniku”, ale zniechęca cię wysoki skok klawiszy? Logitech przygotował coś dla ciebie. To dwie klawiatury z nowymi, niskoprofilowymi przełącznikami GL: bezprzewodowa G915 i G815 z „kabelkiem”.

Gamingowa klawiatura dla graczy kojarzy się raczej z konstrukcją o wysokim profilu, ale w przypadku Logitech G915 i G815 zdecydowanie tak nie jest. To najsmuklejsze, a przy okazji najbardziej zaawansowane technologicznie modele w ofercie szwajcarskiego producenta. 

Nowe mechaniczne przełączniki Logitech GL, w jakie zostały wyposażone te modele, mają tylko połowę wysokości standardowych „switchy”. Co ważne, producent wciąż daje możliwość wyboru charakterystyki klawiszy, pomiędzy Linear, Tactile i Clicky (jeśli chcesz zgłębić temat, z naszego artykułu dowiesz się, jakie są rodzaje przełączników w klawiaturze i czym się różnią). 

Logitech G915 switche

„Nowe klawiatury są doskonałym przykładem tego, co jest możliwe, gdy nagradzani projektanci i inżynierowie z firmy Logitech G kładą nacisk na zaawansowane technologie i niebanalne wzornictwo” – zachwala Ujesh Desai, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Logitech Gaming.

Logitech G915 Lightspeed

Logitech G915 Lightspeed to niskoprofilowa klawiatura mechaniczna, która nie potrzebuje żadnych przewodów, by łączyć się z komputerem. Co ważne, nie powoduje to żadnych kłopotów: dzięki technologii Lightspeed czas reakcji utrzymuje się na poziomie 1 ms, a czas pracy między ładowaniami sięga 135 dni (o ile gra się 8 godzin dziennie i nie używa się podświetlenia).

Logitech G915

Klawiatura Logitech G915 Lightspeed ma konkretnie podświetlenie RGB (technologia Lightsync), a także 5 programowalnych klawiszy, które mogą przydać się podczas rozgrywki. Największym minusem tego urządzenia bez wątpienia jest jego cena, która wynosi 1049 złotych.

Logitech G815 Lighstync

Logitech G815 Lighstync to bliźniaczka modelu G915, również z podświetleniem RGB i 5 programowalnymi klawiszami, ale wykorzystująca połączenie przewodowe. Osoby, dla których to nie problem, mogą sporo zaoszczędzić. Urządzenie zostało bowiem wycenione na 849 złotych.

Logitech G815 

Producent zwraca również uwagę na to, że obie klawiatury zostały wykonane z solidnych materiałów i mają specjalne przyciski do kontroli multimediów.

Źródło: Logitech G

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  leon-san
  4
  Cena, delikatnie mówiąc, zaporowa.
  • avatar
   marek
   -2
   Właśnie szukałem nowej klawiatury i wstępnie wybrałem G910 ale po przejrzeniu opinii (wpiszcie "G910 double typing" w wyszukiwarce) odechciało mi się produktów tej firmy.
   • avatar
    gofish
    0
    Polecam sharkoon'a PureWrite RGB mam, nie narzekam. Niski profil, bogate podświetlenie, dobre wykonanie cena lekko ponad 3sety jak na mechanika to nie jest wiele.
    • avatar
     Marucins
     0
     Fajna, fajna. Szczególnie duży plus za nisko-profilowe przyciski a nie sterczące wieże jak dotychczas. A jak dodamy bezprzewodowość i pełne RGB to taki Logitech G915 jest czymś świetnym. Nie wiem jaka cena.... nie dotrwałem jeszcze do tej części ale coś czuję że Logitech będzie trzymał formę i pierdyknie ponad tysiąc. Taaaa