Oprogramowanie

40 nowych studiów gier komputerowych zainteresowanych Mantle API

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
59 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowa technologia jest już tak dopracowana, że można ją udostępnić kolejnym zainteresowanym.

Grupa deweloperów i partnerów skupiona na rozwijaniu Mantle API uznała, że jego stabilność, wydajność i funkcjonalność osiągnęły taki poziom, że można je już swobodnie udostępnić szerszej społeczności. Z tego też względu już jutro zostanie udostępniony zestaw narzędzi dla programistów do obsługi Mantle – jak na razie jednak w wersji "private beta".

Mantle to interfejs niskopoziomowego programowania, który usprawnia komunikację pomiędzy procesorem a układem graficznym i dzięki wyeliminowaniu efektu tzw. wąskiego gardła w przekazywaniu danych oraz lepsze wykorzystanie istniejących podzespołów, zwiększa ogólną wydajność komputerów wyposażonych w karty graficzne Radeon bazujące na architekturze GCN.

Ponadto okazało się, że projekt cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem, że należało uruchomić program, który pozwoli kolejnym deweloperom sprawdzić, jakie korzyści niesie Mantle dla nich samych. W tym celu AMD uruchomiło specjalny portal, na którym zarejestrowało się wstępnie już 40 nowych studiów gier komputerowych, a dalsze są oczywiście zaproszone. Cały program współpracy ma na celu nie tylko nadać kształt dalszemu rozwojowi Mantle, ale również wypracować najlepsze praktyki wykorzystania go w branży.

Źródło: AMD

Komentarze

59
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nie no, ale przecież Mantle już umarło i nikt nie będzie robił gier z jego użyciem, no nie fachowcy? :)
  (a teraz niech ktoś wklei to stare porównanie dx vs mantle z bf4 przed patchem)
  23
 • avatar
  Widać mamy tu dużo trolli, którzy tylko bazują na tym co znajomy "informatyk" powie który się na wszystkim "bardzo dobrze zna". Potem pojawiają tylko opinie tego typu że "tylko nvidia, amd to gówno" a potem ma jakiegoś słabego kloca w kompie bo napis nvidia jest.

  Wszystkie negatywne opinie to wylanie łez że nie mają obsługi MANTLE :P
 • avatar
  mantle było by dobre na konsole
 • avatar
  Teraz jeszcze ładnie poprosimy AMD, żeby dodało obsługę Mantle dla kart mobilnych w laptopach z Enduro. Chciałbym móc pograć w BF4, Thief, Star Swarm i nadchodzące produkcje w trybie Mantle na moim laptopie z kartą 7970M, ale nie mogę!
 • avatar
  Co się martwisz :D twórcy zawsze chwalą sie wydajnością i amd i nvidia :D
 • avatar
  Po wyjściu nowych sterów od Nv, wyniki zbliżyły się już bardzo do mantle, więc ten DX11 nie jest aż tak zły. Jak jeszcze wyjdzie dx12, to już nikt nie będzie potrzebował mantle
 • avatar
  Napisałem oczywiste spostrzeżenie, które jest absolutnie zgodne z prawdą, a minusów poszło tyle, jak gdybym obraził kogoś. Jak można podawać wynik ze sterowników, które zapewniały nawet 60% mniej wydajności, a na tej podstawie zachwalać mantle ? Także nie ulega wątpliwości, że obecne minusy dostałem od niezdrowych fanatyków AMD :).
 • avatar
  "40 nowych studiów gier komputerowych zainteresowanych Mantle API"

  Z tego dwa wydadzą po jednej grze w tym API. ;)
  -2
 • avatar
  PS4 nie potrzebuje żadnego syfu w stylu DX wystarczy spojrzeć na pierwszą generację gier Infamous The Order 1886 jak się prezentują.

  Doczekam się na pc takiej jakości czy tylko pozostanie mi kupno kart grafiki za 3000 zielonych titan Z mrówka Z :)

  I po co mi taka karta aby być trendy za lansować się przy kumplach he.
  -2
 • avatar
  niestety ale patrząc na komenatzre stwierdzam że niektórzy cofaja się w rozwoju... jak mozna mówić że mantle nie ma szans do DX skoro w wielu testach wyprzedza go do tego jest to nowa technologia i myslę że dobrze się rozwinie
  nie jestem fanboyem ani amd ani zielonych poprostu patrze na to wszysko obiektywnie :)
  -2
 • avatar
  Ostatnio na pclolu byl artykul z super podsumowaniem:
  dowolny geforce i tak dziala szybciej niz amd z mantle :D
  -4
 • avatar
  http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/04/srednie_konfigi/charts/bf4mp_1920.png

  Na co komu Mantle?
  -6
 • avatar
  Mantle? Nie dziękuję. Wolę DirectX. Oto dowód
  http://forum.hardwarepal.com/battlefield-4-mantle-vs-directx-image-quality-comparison/
  -13
 • avatar
  szkoda ze nie ma żadnego informatycznego instytutu, który mógłby sprawdzić dokładnie jak nowe stery nvidi i mantle podnoszą fpsy