Mobile

mBank pozdrawia - cieszyć się, czy raczej zmienić bank?

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Macie konto w mBanku, a Wasza aplikacja bankowa zaczęła wyświetlać dziwne komunikaty? Cóż, to nie jedyne problemy z bankiem.

To nie jest dobry dzień dla mBanku. Bank przypadkowo zaczął rozsyłać dziwne komunikaty do klientów, a później doświadczył awarii infrastruktury i systemu call center.

Dziwne komunikaty w aplikacji mBank

Krótko po godzinie 15 użytkownicy mBanku zaczęli dostawać dziwne komunikaty w aplikacji mobilnej – przykład możecie zobaczyć poniżej:

mBank - dziwne komunikaty z aplikacji
mBank pozdrawia... w dosyć nietypowy sposób

Skąd takie wiadomości? Możemy się tylko domyślać, że programiści zaczęli testować nową funkcjonalność… od razu „na produkcji” (w używanej aplikacji, bez wcześniejszego sprawdzenia zmian w środowisku testowym).

Klienci poczuli się zaskoczeni, więc zaczęli masowo logować się do banku. Efekt chyba był łatwy do przewidzenia - przeciążenie serwerów i wyłączenie infrastruktury. Na awarii ucierpiał także system call center, który zapewne miał „nieco więcej” połączeń od podirytowanych klientów.

mBank uspokaja – systemy wracają do normy

mBank opublikował na swoim Twiterze komunikat, w którym przeprasza za zaistniałą sytuację i prosi o chwilę cierpliwości. Jednocześnie prosi, by nie klikać w powiadomienia (może to spowodować spowolnienie działania aplikacji).

Obecnie infrastruktura mBanku wraca do normy. Można się zalogować na stronę banku. Nie ma też problemu z obsługą kart.

Źródło: Niebiezpiecznik, Twitter @ mBank

Zobacz więcej o przykrych awariach:

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  webster58
  Kto nigdy nie testował na produkcji niech pierwszy rzuci kamieniem.
  16
 • avatar
  Kuciem
  Pewnie jakies studenty wakacyjne na testach :)
  11
 • avatar
  Konto usunięte
  Bank dobry ziomal pozdrawia, a ludzie narzekają. I jak tu dogodzić O_o
 • avatar
  Konto usunięte
  W Call Center to nie mieli żadnej awarii tylko mieli dosyć tłumaczenia wszystkim co się dzieje i zwyczajnie odłożyli słuchawki telefoniczne.
 • avatar
  sebastianke
  Tytuł trochę przesadzony. Przez takie głupoty rezygnować z banku to trochę śmieszne. Nie zmienia to faktu, że ostatnio mBank nie ma szczęścia do zmian w aplikacji czy np. długiej weekendowej przerwy technicznej. Dodatkowo kiedyś to był bank innowacyjny jak na nasze realia. Teraz drogi i nie wyznacza trendów w bankowości internetowej. Za to powinien tracić klientów. Ja może do końca roku wytrwam z nimi.
 • avatar
  mobil12
  sezon ogórkowy w pełni ... robimy z igły widły, bo nie ma o czym pisać
 • avatar
  gehaes
  w bantustanach testuje się "na produkcji". capisci?!
 • avatar
  kalkulatorek
  To mój drugi bank. Kasy by u nich nie trzymał. Ale jako drugie konto - ok. Zmiany regulaminu - kilka razy w tygodniu. Oprocentowanie lokat - najniższe chyba. Kredyty odwrotnie. Ale jako drugie konto - może być.
  -1
 • avatar
  Marucins
  Super Bank :)
  -1
 • avatar
  Preston2009
  Moim zdaniem ktoś im namieszał w bazach. Dzisiaj zapomnieli, który komputer używam do logowania i musiałem potwierdzać kodem.
  -2
 • avatar
  michael85
  bank = zło***iej
  -6
 • avatar
  Warmonger
  mBank jest czasem śmieszy, a czasem straszny, ale ogólnie najgorszy. Rzuciłem ich w diabły wiele lat temu.
  -8
 • avatar
  pablo11
  Nie bardzo rozumiem sensu używania tej aplikacji. Nie po to jest autoryzacja za pomocą haseł SMS, by wracać do autoryzacji za pomocą 1 urządzenia... Gdy nie korzysta się z jednej sieci i nie ściąga tych samych wirusów na telefon, ryzyko kradzieży spada drastycznie.