Telefony

Microsoft i Nokia planują wspólną akcję na GamesCom

przeczytasz w 1 min.

Mimo, że zarówno Microsoft jak i Nokia zostały zepchnięte na drugi, a nawet trzeci tor w mobilnym rynku przez Google i Apple to współpraca fińskiego giganta z panami z Redmond może przynieść ciekawe efekty. Czekamy na nie od momentu gdy Stephen Elop, CEO Nokii zapowiedział, że ich smartfony działać będą na systemach Windows Phone 7.

Obie firmy porozsyłały właśnie zaproszenia na targi GamesCom, które odbędą się w dniach 17-21 sierpnia. Już pierwszy dzień targów ma przynieść niespodzianki i nieoczekiwane zapowiedzi. Na daty premier telefonów Nokii z systemem Microsoftu nie ma raczej co liczyć bo jest jeszcze za wcześnie na tego typu informacje. Jednak oficjalna prezentacja Nokii Sea Ray (nazwa kodowa) jak i innych smartfonów wydaje się przesądzona.
 

Zaproszenie Microsoftu i Nokii na GamesCon
 

Warto zaznaczyć, że niebawem pojawi się aktualizacja Windows Phone 7 do wersje 7.5 o nazwie kodowej Mango. Według prezesa AT&T to właśnie ten service pack wraz z pierwszymi telefonami Nokii przyniesie wzrost popularności urządzeń z systemem WP7. Nie jest bowiem tajemnicą, że w chwili obecnej sprzedaż urządzeń z systemem Microsoftu nie zadowala.

Mango przynosi szereg poprawek z przeglądarką Internet Explorer 9 obsługującą HTML5 na czele. Prócz tego pojawi się większa integracja z Twitterem, lepsza obsługa wielozadaniowości, poprawiono system wiadomości oraz dodano nowe funkcję związane z Bingiem. Microsoft zapowiada też, że pracuje już nad kolejnymi większymi aktualizacjami Windows Mobile o kodowych nazwach Tango oraz Apollo.


Więcej o Nokii:

Źródło: TechConnect Magazine

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Microsoft i Nokia sprzedadzą się jak w mango, a potem pójdą w tango. Kto takie idiotyczne nazwy wymyśla.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Miejmy nadzieję, że nowa wersja (abstrahując już od nazwy) wniesie jakieś ciekawe rozwiązania i zwiększy szybkość działania smartfonów.
   • avatar
    michal13225
    0
    Mam nadzieję, że przesiadka z, że ujmę to kolokwialnie, badziewu na WP7.5, przyniesie i Nokii i użytkownikom same plusy :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     WP7 to naprawdę dobrze rokujący na przyszłość system. Szybki i wygodny. Kibicuję Microsoftowi aby Mango i kolejne aktualizacje doprowadziły ten system do stanu bliskiego perfekcji. Im większa konkurencja, tym lepiej dla nas. ;)
     • avatar
      0
      Pewnie wystawią kogoś do turnieju w StarCrafta II ;D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "Mango przynosi szereg poprawek z przeglądarką Internet Explorer 9 obsługującą HTML5 na czele." No gratuluje nie ma to jak szybka reakcja na potrzeby klientów, mój obecny telefon obsługuje html5 w pełnym zakresie od ponad roku czyli od premiery w lutym 2010. Jeśli Nokia z Microsoftem chce odrobić straty to w tym tempie zawsze będą zamykać peleton od końca.
       • avatar
        Cross
        0
        Ja mam nokie n8 i jestem zadowolony z symbiana, wcześniej miałem n95 i generalnie z telefonów nokii byłem zadowolony. Ich wcześniejszą bolączką było to że wkładali za słabe procesory i zbyt mało ramu, temu telefony się lubiały przycinać. Przy n8 nie ma tego problemu, a symbian jakoś mi nie przeszkadza, nie wiem co wam się nie podoba w tym systemie, ale jakoś prawie wszyscy nie podają żadnych argumentów poza: "syf", "dno", "staroć" itd. A możeby tak konkrety? To już przychodzi trudniej bo... co takiego nie ma symbian co ma konkurencja? he?
        Ja używam smartfona do robienia okazjonalnych fotek, kręcenia czasami filmików w przypadku zaskakujących mnie sytuacji, przeglądania internetu (wbudowana przeglądarka lub opera mini), dzwonienia, pisania sms, czasami mms. Niekiedy czytam ebooki w pdf lub przerobione na jave na swojej N8. O słuchaniu muzyki nie wspomnę (w odtwarzaczu brakuje mi wyszukiwarki plików po nazwie tak jak to było w N95, w N8 tego nie ma, nie wiem dlaczego usunięto tak ważną funkcję, ale to jedyny mankament odtwarzacza).

        W gry na smartfonie nie gram bo szkoda mi na to czasu. Wszystkie zadania jakie stawiam przed N8 spełnia wzorowo lub prawie wzorowo (odtwarzacz mp3). Więc? Dziwi mnie zachowanie ludzi którzy piszą jakieś paszkwile na symbiana skoro nawet go na oczy nie widzieli, a opluwają bo jest to "trendy" i na "topie". Widziałem w działaniu Androida 2.1 i Windows Mobile 6.5 i mają to samo co Symbian...