Oprogramowanie

Rozmawiaj przez Skype z poziomu poczty Outlook - Microsoft integruje swoje produkty

przeczytasz w 1 min.

Już wkrótce nastąpi integracja poczty Outlook z komunikatorem Skype – to oznacza możliwość wideorozmów z użytkownikami z poziomu przeglądarki.

Microsoft Outlook Skype integracja

Firma Microsoft przygotowała bardzo miłą niespodziankę. Już wkrótce nastąpi integracja poczty Outlook z komunikatorem Skype – to oznacza możliwość wideorozmów z użytkownikami z poziomu przeglądarki.

Skype to bez wątpienia najpopularniejszy program do prowadzenia rozmów głosowych i wideo na świecie. Już wkrótce korzystanie z niego ma być jeszcze prostsze. To wszystko za sprawą integracji z pocztą Outlook – do przeprowadzenia rozmowy nie będziemy już musieli instalować klienta, a jedynie zalogować się na nasze konto Microsoft.

Obsługa Skype’a nie będzie jednak natywna – do prawidłowego działania konieczna będzie instalacja specjalnej wtyczki do przeglądarki. Ta ma jednak być stosunkowo niewielkich rozmiarów, dzięki czemu całość nie powinna być zbyt uciążliwa – ani w kwestii czasu, ani zasobożerności. Po zainstalowaniu wtyczki – wystarczy już tylko zintegrować konto Outlook z profilem Skype.

Rozwiązanie to z pewnością przyciągnie nowych użytkowników do przeglądarkowej wersji poczty Outlook. Widać więc, że Microsoft podejmuje bardzo rozsądną decyzję po tym, jak oficjalnie przejął komunikator Skype. Co więcej, przygotowane przez giganta z Redmond rozwiązanie wydaje się bardzo intuicyjne, czego potwierdzenie zobaczyć możecie poniżej:

Wprowadzenie rozwiązania planowane jest na najbliższe tygodnie – konkretna data zależna będzie od regionu.

Źródło: BGR, Skype

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ligeza
  0
  Czy to oznacza, że użytkownik będzie musiał mieć cały czas otwartą przeglądarkę z okienkiem outlooka?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Gmail ma wbudowany komunikator wiec i MS musiało jakoś zareagować, teraz nadchodzi fuzja komunikacyjna all-in-one.
   • avatar
    Varso
    0
    Skypowałbym