Smartfony

Microsoft szykuje konferencję - wreszcie ruszy z tematem smartfonów?

przeczytasz w 1 min.

Dziennikarze otrzymują już zaproszenia i chociaż nic nie mówi się wprost to nie brakuje wskazówki co do tego, czego możemy się spodziewać.

Microsoft konferencja IFA 2014

Targi IFA 2014 zapowiadają się coraz ciekawiej. Do grona największych producentów mających plany co do berlińskiej imprezy dołączył właśnie Microsoft. Co może to dla nas oznaczać?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż firma z Redmond ruszy wreszcie z tematem smartfonów. Przejęcie działu Devices and Services firmy Nokia miało miejsce już jakiś czas temu, a mimo tego aż do teraz nie doczekaliśmy się zapowiedzi ciekawego urządzenia z mobilnymi okienkami na pokładzie. Są jednak widoki na zmianę takiego stanu rzeczy.

Swoją konferencję Microsoft zaplanował na 4 września. Dziennikarze otrzymują już zaproszenia i chociaż tradycyjnie w tego typu przypadkach nic nie mówi się wprost to nie brakuje wskazówki co do tego, czego możemy się spodziewać.

Uwagę zwraca słowo "more", w którym literka "o" zastąpiona została przez moduł kamery charakterystyczny dla smartfonów Nokia Lumia. Pozwala nam to sądzić, iż zaprezentowana zostanie być może Lumia 830 mająca legitymować się kamerą 20,1 Mpix PureView.

Microsoft konferencja IFA 2014 zaproszenie

Nie jest jednak wykluczone, że zamiast niej, a być może obok, zobaczymy model Lumia 730, na temat którego mówi się ostatnio zdecydowanie więcej. Pierwsze zdjęcie smartfona dla wielbicieli selfie już widzieliśmy co wskazuje, iż premiera jest naprawdę blisko.

W tym przypadku wiemy nieco więcej o specyfikacji. Spodziewać należy się 4,7" ekranu o rozdzielczości 720p, czterordzeniowego procesora z zegarem 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz kamer 6,5 i 5 Mpix, a także akumulatora o pojemności 2000 mAh.

Jakikolwiek smartfon nie zostanie pokazany to z pewnością pracować będzie pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1. Reszta potwierdzona zostanie na wspomnianej konferencji.

Źródło: gsmarena, winbeta

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  Rusza... Jak ślimak z kopyta.
  • avatar
   Konto usunięte
   -3
   "aż do teraz nie doczekaliśmy się zapowiedzi ciekawego urządzenia z mobilnymi okienkami na pokładzie."

   Lol - a Lumia 930 na przyklad to nie jest ciekawe urzadzenie?