Smartfony

McLaren pierwszym flagowym smartfonem Microsoftu - będzie Kinect?

przeczytasz w 1 min.

Smartfon obsługiwany gestami? Wkrótce może stać się to bardzo realne i mówimy tutaj o bardzo zaawansowanej technologii.

Microsoft McLaren smartfon

Wiele osób ubolewa nad tym, iż Microsoft przejął dział Nokia Devices and Services i tym sammym pozbawił fińskiego producenta możliwości przygotowywania smartfonów. Te w ostatnim czasie były coraz bardziej interesujące. Co czekać nas będzie teraz? To wciąż zagadka, ale pojawiają się pierwsze ciekawe informacje.

Przecieki zaczynają się od mocnego uderzenia, ponieważ mówią nam o rzekomym, pierwszym flagowym modelu przygotowanym już pod okiem Microsoftu. Smartfon określany jest jako McLaren, chociaż ciężko odgadnąć, czy będzie to jego ostateczna nazwa. Raczej zostanie ona zmieniona, ale i tak nie to jest tutaj najważniejsze.

Szukając punktu odniesienia, McLaren miałby być następcą Lumii 1020. Prócz mocniejszej specyfikacji pojawić miałby się tutaj rozwijany cały czas system 3D Touch, który określany jest jako mobilna wersja sensora Kinect z konsol Xbox. Jak łatwo się domyśli, dzięki jego zastosowaniu (szereg czujników zamkniętych w obudowie) smartfona obsługiwać można by gestami.

Wydaje się, że zastosowań takiej technologii mogłoby być całkiem sporo. System 3D Touch za jakiś czas ma być już czymś powszechnym w smartfonach Microsoftu, które otrzymać powinny go na wyłączność. Pierwszym z nich będzie wspomniany McLaren, którego premiera planowana jest na listopad.

Źródło: engadget

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Filip17
  9
  Mclaren ? Bez jaj...
  • avatar
   Ehhhm
   3
   Zwróć uwagę jaki samochód jest na okładce Forzy 5 i pomyśl dlaczego ;)
   • avatar
    TruGeek
    0
    Teraz Mercedes lub Mclaren będą składać pozwy :P
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     czy mógłby ktoś napisać na czym polega System 3D Touch ?