Technologie i Firma

Która firma technologiczna jako pierwsza osiągnie wartość biliona dolarów?

przeczytasz w 1 min.

Analitycy twierdzą, że sporą szansę ma Microsoft, nawet pomimo tego, że dziś przegrywa pod względem wartości z firmami Apple i Alphabet.

Obecnie ranking najwięcej wartych firm technologicznych prezentuje się następująco: liderem jest Apple (622,6 mld dolarów), za nim znajduje się Alphabet (549,7 mld dolarów), na najniższym stopniu podium mamy Microsoft (489,3 mld dolarów), a dalej Amazon (358,7 mld dolarów) i Facebook (337,6 mld dolarów). Choć obecnie zajmuje dopiero trzecie miejsce, analitycy przewidują, że to właśnie gigant z Redmond jako pierwszy przekroczy magiczną barierę wartości biliona dolarów.

Dlaczego akurat Microsoft? Między innymi ze względu na promowanie unifikacji – i nie dotyczy to tylko systemu operacyjnego, ale też innego oprogramowania, takiego jak pakiet Office czy komunikator Skype. Pomocne w zwiększaniu wartości może okazać się inwestowanie w nowoczesne technologie, takie jak rzeczywistości wirtualna, rozszerzona i mieszana.

Przede wszystkim jednak wartość Microsoftu może ulec zwiększeniu dlatego, że amerykański gigant mocno inwestuje w sektor biznesowy. Jego platformy, usługi chmurowe i narzędzia dla przedsiębiorstw cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a do tego dochodzi jeszcze niedawny zakup serwisu LinkedIn. Odpowiednie wykorzystanie go może pomóc w prześcignięciu konkurencji w postaci firm Apple i Alphabet.

Odpowiedni rozwój serwisu LinkedIn pozwoli Microsoftowi stać się jednym z liderów mediów społecznościowych. Analitycy zauważają też, że platforma ta ma ogromny potencjał crowdfundingowy. W ogóle zresztą biznes oparty na oprogramowaniu jest bardziej przyszłościowy niż ten oparty na sprzęcie. Dziś bowiem liczymy na mobilność i nie chcemy być ograniczeni do konkretnych urządzeń.

Źródło: GeekWire

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Jest w tym trochę racji.
  • avatar
   owatanka
   -2
   Hmm firma LingedIn chyba byla nie rentowna a znajac reputacje microsoftu i niechec uzytkownikow do tej firmy to sie zastanawiam co przekonalo specjalistow od wrozenia do takich wnioskow.
   Troche to wyglada jak by microsoft zaplacil tym specjalistom aby pomanipulowali informacjami...
   Mimo ze praktycznie kazdy posiada w domu czy w pracy komputer to coraz mniej ludzi uzywa komputera do korzystania z sieci a coraz wiecej uzywa urzadzen mobilnych i wiekszosc korzysta z facebooka czy twitera nawet goolge bylo trudno sie wcisnac na rynek.
   • avatar
    TheEquinoxe
    0
    Ten bilion to imo trochę fikcyjny jest na razie zważywszy na to, że właściwie wszystkie wymienione firmy musiałby co najmniej podwoić swoją wartość.
    Szkoda, że nie podali szacunków kiedy to mogłoby się stać.