Mobile

Windows Phone za darmo dla producentów

przeczytasz w 1 min.

Cel takiego działania jest naturalnie jeden - zwiększenie popularności mobilnych okienek.

Windows Phone darmowy

Microsoft chyba na poważnie wziął się za rozwój mobilnej wersji systemu Windows. Wygląda na to, że gigant z Redmond postanowił podjąć wreszcie odważniejsze kroki, które pozwolą na poważnie zagrozić rynkowej dominacji Androida.

Wczoraj zeprezentowany został Windows Phone 8.1, który przynosi całkiem sporo zmian i wydaje się, że zdecydowana większość z nich przyjęta zostanie bardzo dobrze. Być może pozwoli to zyskać sympatię większej liczby użytkowników, ale producent postanowił zrobić także coś, by przekonać do swojego produktu producentów sprzętu mobilnego.

Nie jest tajemnicą, iż do tej pory każdy zainteresowany przygotowaniem smartfona czy tabletu z Windows Phone musiał wykupić od Microsoftu licencję, co zwiększało koszty produkcji urządzeń. Tego problemu nie było w przypadku Androida i być może dlatego niektórzy sięgali właśnie po platformę Google z tego powodu. Teraz podobnych dylematów już nie będzie.

Microsoft poinformował na wczorajszej konferencji, iż Windows Phone będzie teraz udostępniany za darmo producentom, którzy zechcą przygotować smartfona lub tablet z ekranem o przekątnej poniżej 9 cali.

Windows Phone system darmowy zapowiedź

Cel takiego działania jest naturalnie jeden - zwiększenie popularności mobilnych okienek. Dla nas byłoby najlepiej, gdyby przełożyło się to także na mały chociaż spadek cen urządzen z systemem Microsoftu.

Źródło: extremetech, techcrunch

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  chińskie tablety z ekranami 8,999cala
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Swietna wiadomosc, szkoda tylko ze tablety 9" a nie ponizej 11", bo taki by mnie interesowal na x86.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A czy wiadomo ile $ wynosiła ta licencja która teraz ma być darmowa ?
    • avatar
     Logox
     0
     No to świetnie. Fajnie by było zobaczyć mniejsze tablety od Sony lub LG, a przede wszystkim Samsunga, a ich cena nie była wyższa niż Tab 3/4 7.0/8.0.