Ciekawostki

Taki miecz świetlny to spełnienie marzeń

przeczytasz w 1 min.

Miecz świetlny to bodajże najbardziej rozpoznawalny symbol Gwiezdnych wojen. Wkrótce fani tego uniwersum będą mogli doświadczyć go w prawdziwym świecie. Przygotował go Disney, czym pochwalił się przy okazji świętowania Star Wars Day.

Prawdziwy miecz świetlny – fan Star Wars nie przejdzie obok niego obojętnie

Disney przygotował prawdziwy, realistycznie wyglądający miecz świetlny rodem z Gwiezdnych wojen. Został zaprezentowany na krótkim klipie – widzimy, ŻE działa, ale niestety nie wiemy JAK działa. Wiązka świetlna wysuwa się jednak zupełnie tak jak w filmowych megahitach. Opublikowane patenty pozwalają nam domyślać się, że „ostrze” jest wykonane z podświetlanego diodami LED tworzywa sztucznego. W każdym razie nie jest to ani wizualny efekt, ani sztuczka filmowa

Ten disneyowski miecz niczego nie zetnie (bo fizycznie nie ma możliwości stworzenia takiego miecza). I tak jednak jest znacznie bardziej zaawansowany niż rekwizyt z planu czy zabawka o stałym kształcie. To wygląda jak spełnienie marzeń, które od 1977 roku mają dzieci i dorośli. 

Mając szczęście, zobaczysz go już w przyszłym roku

Na razie nie wiadomo, czy będzie możliwość kupna takiego miecza świetlnego na własność. Na pewno jednak będzie można go zobaczyć i dotknąć, ...o ile ma się wystarczająco dużo kasy. Będzie to bowiem jedna z atrakcji w luksusowym hotelu Star Wars: Galactic Starcruiser, który w przyszłym roku zostanie otworzony w Walt Disney World Resort. 

Źródło: Disney, Engadget, CNN, The Verge

Czytaj dalej o Gwiezdnych wojnach: 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fa_sol
  4
  Ciekawe projekt, pytanie tylko jak z technicznej strony będzie to wyglądać i ile kosztować. Jak na razie (według mnie) najlepsze miecze świetlne robi SaberForge. Ogromna możliwość ich modyfikacji, zarówno fizycznie jak i od strony software. Co oczywiście ma swoją cenę ale kiedyś na pewno sobie taki miecz zamówię. Jak Żona nie będzie patrzeć hehehe.
  • avatar
   kitamo
   4
   "ale niestety nie wiemy JAK działa."

   W srodku sa ukryte 3 rolki z ktorych rozwija sie ostrze w całosci. Jest tez wiązka led która rozwija sie z czwartej rolki.
   Ostrze działa podobnie jak metalowa miara techniczna zwijana na szpulce - jak ją rozciągniemy to jest sztywna i prosta. Tu szpulki wypuszczają dwie takie wiązki które schodza się razem przy wyjsciu z rekojesci miecza co nie pozwala na ich załamanie tak jak z miarą techniczną.
   Jest to tzw drive train.

   Opatentowali to w 2017.

   no to juz wiecie jak działa.
   • avatar
    Onix5
    2
    Całkiem nidawno natknąłem się na miecz swietlny wykonany przez Hacksmith Industries, który naprawde może rozcinać metal. Zrobiło to na mnie niemałe wrażenie.Tu jest link:
    https://www.youtube.com/watch?v=xC6J4T_hUKg&ab_channel=HacksmithIndustries
    Jest to miecz plazmowy, ale.. jest pewien szkopuł, trzeba mieć na plecach butle z gazem :)
    • avatar
     Kenjiro
     0
     Wygląda, że zabawka Disneya jest oparta o wysuwany element rozpraszający światło. W sumie to jedyna innowacja, bo już reszta jest oczywista, aczkolwiek już samo wysuwane "ostrze" robi wrażenie.
     • avatar
      The_manieq
      0
      Ten disneyowski miecz niczego nie zetnie (bo fizycznie nie ma możliwości stworzenia takiego miecza). Yet.
      • avatar
       Ahura
       0
       ciekawe kiedy zostanie wymyślona technologia umożliwiająca jednak stworzenie takiej broni ;d