Gadżety

Mieszana rzeczywistość według Microsoftu (i Acera)

przeczytasz w 1 min.

Acer w przyszłym roku wprowadzi do sprzedaży gogle rzeczywistości mieszanej kompatybilne z systemem Windows 10, a więc z pecetami i konsolami.

Nowe technologie rozwijane przez Microsoft z pewnością mogą intrygować. Jeśli zaliczacie się do grona tych, którzy przyglądają się im z wypiekami na twarzy, to wieści z GDC 2017 rozgrzeją was jeszcze bardziej. Gogle mieszanej rzeczywistości Windows Mixed Reality kompatybilne z pecetami z Windows 10 i konsolami Xbox pojawią się w sprzedaży już w przyszłym roku.

Tym razem Microsoft nie zostaje sam i ma pokaźne grono partnerów technologicznych. Wśród nich znajdują się HP, Dell czy ASUS oraz dwie inne firmy, które słowa przekuwają w czyn. Na początku tego roku Lenovo pokazało swoje gogle VR, a teraz Acer zaprezentował gogle rzeczywistości mieszanej.

Rzeczywistość mieszana to technologia polegająca na połączeniu rzeczywistości wirtualnej z rozszerzoną. Umożliwia więc zarówno wprowadzanie użytkownika w przestrzeń wykreowaną komputerowo, jak i nakładanie na otaczającą go rzeczywistość wirtualnych obiektów. 

Produkowane przez firmę Acer gogle Windows Mixed Reality zostały wyposażone w dwa wyświetlacze o rozdzielczości 1440x1440 pikseli i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Mają dwie kamery na froncie, oferują śledzenie z sześciostopniową swobodą oraz oddają do dyspozycji gniazda audio.

Gogle mają być kompatybilne z komputerami osobistymi z systemem Windows 10 oraz konsolami do gier – zarówno obecną Xbox One, jak i nadchodzącą Project Scorpio. Ich premiera planowana jest na 2018 rok i wtedy też okaże się czy będzie to coś więcej niż tylko koncepcja. 

Acer Windows Mixed Reality

Dobra wiadomość jest taka, że urządzenie (tak jak to od Lenovo) będzie kompatybilne ze wszystkimi uniwersalnymi aplikacjami Windows, a tych jest już naprawdę sporo. Microsoft ma więc szansę, by doprowadzić do rewolucji. Czy ją wykorzysta – czas pokaże.

Źródło: The Verge, BetaNews, Windows Blog

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ifeelveryblah
  1
  Xbox One (i przyszły Scorpio) - wsteczna kompatybilność, 4 gry do Golda, EA Access, Xbox Game Pass, aplikacje UWP, gogle rzeczywistości mieszanej do wyboru od kilku producentów... Sony może się powolutku zwijać z rynku konsol.
  • avatar
   miszauszatok
   0
   niet, poczekam na sensowniejsze pomysły niż takie badziewie
   • avatar
    Silver
    -1
    Microsoft - przestań gwiazdorzyć.
    • avatar
     patalajka23
     0
     Dobrze przejdźmy do głównego dania, to kiedy ten ryż?

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login