• benchmark.pl
 • newsy
 • Radiotelefon Motorola XTB446 o zasięgu do 8 km - idealny na wycieczki i nie tylko

Radiotelefon Motorola XTB446 o zasięgu do 8 km - idealny na wycieczki i nie tylko

przeczytasz w 1 min.

8 kanałów pracy, 5 tonów wybierających, podświetlany wyświetlacz, blokada klawiatury i energooszczędność to jego główne cechy.

Motorola XTB446 radiotelefon

W ofercie firmy Motorola pojawił się nowy radiotelefon – XTB446. Według producenta, doskonale znajdzie on zastosowanie w małych firmach, biurach, hotelach, ale także w domu.

Motorola XTB446 to radiotelefon, który zastosowanie znaleźć ma w małych firmach i biurach (do komunikacji między pracownikami), w organizacji wycieczek (dla pilotów) oraz podczas wycieczek rodzinnych. Główną zaletą ma być niemal natychmiastowe połączenie po przycisku nadawania. Dzięki niezależności od infrastruktury zewnętrznej umożliwiają kontakt bez ponoszenia opłat.

Przy najbardziej sprzyjających warunkach terenowych (na otwartej przestrzeni), zasięg radiotelefonu wynieść ma 8 km. Wśród dodatkowych funkcji natomiast znajdziemy między innymi Room Monitor – automatyczne rozpoczęcie transmisji po wykryciu dźwięku w pomieszczeniu (może więc zastąpić standardowe Baby Monitor).

Radiotelefon Motorola XTB446 zaoferować ma 8 kanałów pracy, 5 tonów wybierających, podświetlany wyświetlacz i blokadę klawiatury, a także cechować się dużą energooszczędnością. Niklowo-metalowo-wodorkowy akumulator zagwarantować ma nawet do 14 godzin pracy na jednym załadowaniu.

Motorola XTB446 jest sprzedawana w zestawie, składającym się z 2 takich urządzeń. Sugerowana cena wynosi 518 złotych.

Źródło: Motorola

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wormadam
  7
  Te 8km to raczej bajka. To chyba zwykły PMR jakich wiele, ale znacznie droższy.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Ile to ma W?
   • avatar
    StartX_pl
    1
    Czym się różni radiotelefon od cb-radio?
    • avatar
     Ravir
     1
     ODRADZAM - Puxinga - znacznie LEPSZY jest : WOUXUN KG-UV6D Duobander 2m / 70cm

     NIE PRAWDA - mocn jest mniej ważna - WAZNA jest antena. :)

     Mając porządną 70 cm tzw "całofalową" - antenę można uzyskać 8 km.

     problemem jest to, że OFICJALNIE PMR NIE może mieć wymiennych anten.

     Jak ktoś potrzebuje mieć łącznośc "amatroską" o wikszym zasięgu niech ZDA egzamin KRÓTKOFALARSKI - nawet "najniższa" Klasa C - która umozliwia uzyskanie pozwolenia radiowego Kategorii 3 - pozwala na nadawanie z mocą 50 Watt.

     Pewnie, ze nie możemy nadawać w "paśmie" PMR - ale jak nasza grupa ma Pozwolenia to spokojnie może nadawać na pasmie 70 cm (a PMR to "część" tego pasma) - wtedy kupujemy tanią ale PORZĄDNĄ : WOUXUN KG-UV6D Duobander 2m / 70cm - która można nadawać na wdóch pasmach - z moca 5 Watów i można do niej legalnie zamontowac lepszą antenę. A w razie W obniżamy moc do 0.5 Wata i LEGALNIE możemy nadawać na pasmie PMR.

     Ja ze znajomymi mamy Licencje i w ASG czy turystyce uzywamy własnie krótkofalówek. Egzamin jest BANALNY.
     • avatar
      mati0706
      -7
      Co to za cena? o.O Co to za radiotelefon? Jakie oczekiwania (8km). Oo niee...zdecydowanie nie temu sprzętu (bynajmniej ja tak sądzę). :D