Systemy operacyjne

Mozilla chce stworzyć swój system operacyjny

przeczytasz w 1 min.

Twórcy popularnej przeglądarki Mozilla Firefox chcą stworzyć program bardzo podobny do Google Chrome OS. Nazywa się on Projekt Boot 2 Gecko i może połączyć wiele rozwiązań znanych z mobilnych systemów operacyjnych takich jak Android, iOS, WebOS i MeeGo.

Oprogramowanie ma działać w chmurze, dzięki czemu niepotrzebna stanie się duża moc obliczeniowa komputerów, gdyż wszystko będzie wykonywane przez farmy serwerów i przesyłane poprzez sieć internet. System ma działać nie tylko na komputerach, ale też na urządzeniach z Androidem, szczególnie uważnie Mozilla przypatruje się sprzętowi wykorzystującemu chipset nVIDIA Tegra 2. Oznacza to, że Firefox będzie rywalizował naraz z Androidem, Chrome i Chrome OSem, wyciągając rękawicę w kierunku Google.
 

Mozilla kontra Google: Wojna na przeglądarki i systemy


Czy waszym zdaniem jest to realna rywalizacja, czy powielanie stosowanych przez konkurencję rozwiązań? Nie jest tajemnicą, że Firefox staje się coraz bardziej podobny do Chrome’a. Czy to oznacza, że kolejne produkt z logo liska będzie po prostu kalką rozwiązań stosowanych przez Google’a? Zapraszamy do dyskusji.
 

Więcej o Firefoksie i nie tylko:

Źródło: Technology Review

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  "Oprogramowanie ma działać w chmurze"

  W tym momencie moje zainteresowanie spada do zera.
  • avatar
   wstrzasmen
   -1
   Mozilla to ten sympatyczny grubas z X-Factor?
   Będzie pisał system operacyjny?

   Jeszcze tylko brakuje żeby wojewódzki zaczął produkcję swoich konsol, może wreszcie by wyszło PS4 pod presją takiej konkurencji.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Oby ten OS wydajnością i stabilnością nie przypominał starej Mozilli...
    • avatar
     hex3n
     0
     Nieco starsi użytkownicy wiedzą że Mozille stworzyli ci sami ludzi, którzy kiedyś dali nam Netscape. To są mega mózgi i świetnie wiedzą jak bardzo trzeba walczyć o przetrwanie. Billy z nimi przegrał gdy walczyli na przeglądarki. Jeśli ich kolejnym celem jest OS, to z pewnością myślą o tym nie oo dziś. Smutna prawda jest taka ze w OS'ach zawsze Billy będzie królował, ale sama satysfakcja że można mu chociaż troszkę napsuć krwi z pewnością jest bezcenna.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Między microsoftem a chłopakami którzy stworzyli netscape była poważna kosa. Bill grubo przegrywał, jednak zaczął odrabiać potencjałem i tym że dodawał swoja przeglądarkę za darmo.
      Do tego doszły groźby i procesy sądowe - Kiedyś oglądałem program o ich rywalizacji. Warto obejrzeć, bo pokazuje ze nie zawsze Bill był tak miłosierny i fair jak dziś.

      Pozdrawiam
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       OMG ! Ten news jest z LIPCA ! tylko 3-4 tygodnie opóźnienia nie jest tak źle benchmarku...
       • avatar
        gehaes
        0
        ja również chcę stworzyć swój system operacyjny... pa.. ram.. pam.. pam..