Tablety

MWC 2013: możliwości procesora Samsung Exynos 5 Octa zaprezentowane na wideo

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że najnowszy procesor Samsung Exynos 5 Octa radzi sobie naprawdę świetnie - jest bardzo wydajny.

Samsung Exynos 5 Octa procesor prezentacja

Procesor mobilny Samsung Exynos 5 Octa bez wątpienia był jedną z największych nowości na targach CES 2013. Koreańska firma ponownie przywiozła swoje dzieło na targi MWC 2013. Tym razem przygotowana została prezentacja możliwości nowego układu – chip został umieszczony w prototypowym tablecie, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jak szybko działa.

Zanim przejdziemy do samej prezentacji, warto przypomnieć co nieco o nowym układzie. Został on zaprojektowany przy wykorzystaniu architektury ARM big.LITTLE i składa się z dwóch modułów. Pierwszy z nich wyposażony jest w cztery rdzenie Cortex A15 i jest przeznaczony do bardziej wymagających zadań. Drugi natomiast to cztery rdzenie Cortex A7, których przeznaczeniem jest standardowa praca z podstawowymi aplikacjami. Wszystko to stworzone zostało w 28 nm procesie technologicznym.

Prezentacja możliwości została podzielona na kilka funkcji – między innymi: przeglądanie sieci, nawigacja i odtwarzanie materiałów wideo. Przez cały czas pokazywane było także wykorzystanie poszczególnych rdzeni. Nie przedłużając już, zapraszamy do oglądania.

Źródło: Engadget

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Niby osiem, a cztery :/
  • avatar
   smar.n
   2
   Wygląda to na dość elastyczną prace rdzeni A7 i A15 w zależności od obciążenia, jak pokazuje filmik między rdzeniami A7 i A15 istnieje korelacja i rdzenie obu generacji (nie wszystkie) mogą być aktywne w tym samym czasie, a w dużym stresie pracują tylko rdzenie A15, i chyba dlatego ma prawo nazywanym być procesorem 8 rdzeniowym.
   • avatar
    Robcio5551
    2
    Już nie mogę się doczekać "pojedynku tytanów" tzn. Tegra 4 vs Exynos 5 octa
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Te 28nm to Samsung robi u siebie czy TSMC?
     • avatar
      Konto usunięte
      -3
      powinni tam wsadzić 8 rdzeni A15 i regulować ich taktowanie w zależności od wykorzystania ...