Ciekawostki

Na luzie: roboty jak Jedi ze Star Wars

przeczytasz w 1 min.

Czy roboty będą chciały przejąć władzę nad światem? Jeśli tak, to musimy mieć się na baczności, bowiem walczą niczym RycerzeJedi.

Jeżeli filmy sciencefiction nauczyły nas czegokolwiek, to tego, żeby nie ufać robotom - prędzej czy później ktoś złamie ich kod albo same się zbuntują. A jeśli już zorganizują mechaniczne powstanie, to ciężko będzie je jakkolwiek powstrzymać. Wszystko wskazuje na to, że czarny scenariusz będzie dla ludzkości jeszcze bardziej katastrofalny - maszyny opanowały jedną z najefektywniejszych sztuk walki.

Yaskawa to firma zajmująca się tworzeniem maszyn wykorzystywanych przy seryjnej produkcji - na przykład samochodów. Teraz postanowili wypromować swoją markę przez pokaz ich nowych umiejętności. Najnowsze roboty potrafią nauczyć się choreograficznego układu w rytm muzyki, a także walki na miecze świetlne rodem z Gwiezdnych Wojen.

 

Dwóch zawsze ich jest. Nie mniej, nie więcej. Mistrz i uczeń...

 

Więcej o Jedi i robotach:

 Źródło: ShortList

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Nuuuda.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nooo... wymiatają w cholerę :/ Ja nie dożyję momentu kiedy maszyny będą posiadać A.I :/ A film nudny jak flaki z olejem. Mój kot i pies lepiej by to zrobiły :|
   • avatar
    Kisielek
    0
    To nie są droidy których szukacie...
    • avatar
     0
     Liczyłem na szybsze nawalanie mieczami ;(