Gry

Nowych konsol jest za mało - przynajmniej dla NASCAR 14

przeczytasz w 1 min.

Gra nie osiągnęłaby zadowalających wyników sprzedaży, a sam producent poniósłby jedynie straty. Dobrze, że inni twórcy nie idą tym śladem.

NASCAR 14 gra

W naszym zestawieniu premiery gier - luty 2014 pojawiło się kilka ciekawych produkcji. Wprawdzie zdecydowanie najwięcej uwagi przyciąga Thief, ale nie zabraknie też osób, które chętnie zagrają w NASCAR 14. Problem w tym, że nie każdy zainteresowany będzie miał taką możliwość.

Już od dawna nie jest tajemnicą fakt, iż NASCAR 14 nie zawita na konsole nowej generacji. Ed Martin, wiceprezes Eutechnyx odpowiedzialnego za stworzenie gry, wyjaśnił teraz dlaczego tak się stanie.

Okazuje się, że przedstawiciele studia Eutechnyx stwierdzili, iż na rynku jest zdecydowanie za mało konsol nowej generacji. Tym samym gra nie osiągnęłaby zadowalających wyników sprzedaży, a sam producent poniósłby jedynie straty. Gwoździem do trumny okazało się zresztą Gran Turismo 6, które z podobnych przyczyn zawitało na PlayStation 3, a nie na PlayStation 4.

"Stworzenie NASCAR 14 w wersji na nowe konsole kosztowałoby nas około 6 milionów dolarów. W takiej sytuacji sprzedać musiałoby się bardzo dużo kopii w celu zaspokojenia kosztów produkcji czy licencji. Na rynku mamy około 4-5 milionów jednostek PlayStation 4 oraz Xbox One, a więc w tej chwili jest to dla nas po prostu nieopłacalne. Jesteśmy właścicielem praw do tej marki, mamy co do niej wiele planów, ale w tym roku nic się nie zmieni."

Właścicielom konsol nowej generacji pozostaje cieszyć się, że pozostali producenci myślą nieco inaczej i jednak przygotowują gry na PlayStation 4Xbox One.

Światowa premiera gry NASCAR 14 odbędzie się już 18 lutego, ale do Polski produkcja ta zawitać ma nieco później. Gra trafi na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Źródło: polygon

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  I koło się zamyka... ja nie kupuję PS4 bo mało gier póki co, oni nie wydają bo mało konsol kupionych póki co ; - )
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Tak, nie kupie konsoli, gdyż nie mogę grać w NASCAR. Fail roku.
   • avatar
    StartX_pl
    0
    Ja im się nie dziwię, nascar to specyficzny sport, ludzie nie kupią go hurtowo jak gran turismo czy dirt.
    • avatar
     Marked
     0
     Bo akurat wszyscy czekają tylko na ten ich Nascar...