RTV

Netflix ma powody do radości - 350-proc. wzrost oglądalności w 2,5 roku

przeczytasz w 1 min.

Amerykańska usługa naprawdę może rozpocząć walkę z największymi stacjami telewizyjnymi.

Netflix OitnB

Netfliksowi udaje się to, co do tej pory nie udało się nikomu innemu – jest to pierwsza internetowa usługa strumieniowania, która śmiało może rywalizować z telewizją. Dość przypomnieć, że Netflix otrzymał w tym roku 31 nominacji do nagród Emmy, a w drugim kwartale bieżącego roku zarobił na abonamencie więcej niż HBO

Właściwie w każdym kraju, w którym debiutuje Netflix, szybko zyskuje on popularność. Szacuje się, że do 2020 roku około jedna trzecia mieszkańców tych państw będzie korzystała z jego usług. Przesadzone? Niekoniecznie. Okazuje się bowiem, że w ciągu ostatnich 10 kwartałów oglądalność Netfliksa wzrosła o 350 proc.

Według opublikowanego przez firmę The Diffusion Group raportu Domestic Dominance, International Escalation, w IV kwartale 2011 roku użytkownicy platformy Netflix odebrali łącznie 2 miliardy godzin materiałów. W II kwartale tego roku mówimy już o ponad 7 miliardach godzin. 

Liczby te naprawdę mogą robić wrażenie. Przypomnijmy bowiem w tym miejscu, że internetowa usługa strumieniowania multimediów Netfliksa została uruchomiona zaledwie siedem lat temu, w 2007 roku.

Netflix oglądalność

Raport ten potwierdza też, że to wciąż Stany Zjednoczone pozostają największą grupą odbiorczą platformy Netflix. Niemniej stosunki się zmieniają. W III kwartale 2011 roku tylko 6 proc. wszystkich użytkowników Netfliksa nie pochodziło z USA – w II kwartale 2014 wzrosło to już do ponad 28 proc.

Nic w tym dziwnego – Netflix rozszerza swoją działalność o kolejne rynki. Niestety starannie omija Polskę. Miejmy jednak nadzieję, że usługa zawita wreszcie także do nas.

Źródło: Broadband TV News, Ooyala, Netflix

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  2
  Niestety starannie Polskę. :P?
  • avatar
   hex3n
   1
   Wczoraj dali 4 sezon Walking Dead. Super było by gdyby wrzucili cały piąty sezon w październiku.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    spoko za niedługo wszystko zablokują :) Hulu już walczy z VPN :)
    http://www.spidersweb.pl/2014/09/vpn-netflix.html
    • avatar
     okar19
     -1
     Netflix jest świetny :] Kończę 4 sezon zagubionych.
     • avatar
      jkbrenna
      0
      ich sukses mozna jednym wytlumaczyc----placisz za to co chcesz widziec ..to tak jak kupic ksiazke, wiesz co kupujesz a nie jak gazete, nigdy nie wiesz co tam znajdziesz---