Mobile

Dali upust złości. Nie chcą wieży telekomu w swoim mieście

przeczytasz w 1 min.

Mieszkańcy podpoznańskiego Przeźmierowa zorganizowali w sobotę 4 listopada protest przeciwko budowie wieży, którą przy jednej z ulic w centrum miasta chce postawić Play. Telekom zauważa jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z planem.

Operator sieci Play wkrótce zbuduje wieżę telekomunikacyjną na jednej z prywatnych działek w podpoznańskim Przeźmierowie. Taki plan “fioletowych” nie podoba się jednak okolicznym mieszkańcom, którzy zorganizowali protest, aby wyrazić swoje niezadowolenie z tego pomysłu – podaje portal Głosu Wielkopolskiego.

Konstrukcja ma mierzyć 30 metrów wysokości i plan zakłada, że powstanie przy ulicy Zacisze. To miejsce właściwie w samym centrum Przeźmierowa, w jego sąsiedztwie znajdują się park i plac zabaw dla dzieci. Jedna z protestujących cytowanych przez Głos Wielkopolski uważa, że postawienie wieży pomiędzy domami, na mocno zurbanizowanym terenie to “kuriozum totalne”.

Sytuacja z Przeźmierowa jest podobna do tej, która w ostatnim czasie poruszyła mieszkańców Młyniska w województwie łódzkim. Sąsiedzi działki, na której ma stanąć wieża, nie zostali poinformowani o planach budowy. To jednak nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu obiekt postawić. Play zwraca uwagę, że cały proces odbył się zgodnie z prawem i przedsiębiorstwo dopełniło wszelkich formalności.

Przeźmierowo wykluczono z procedury powstawania wieży przy ulicy Zacisze, a to z uwagi na obowiązujące przepisy. – Budowa wieży była procedowana przez powiat poznański – wyjaśnia wójt gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka w rozmowie z Głosem Wielkopolskim.

Telekom odpowiedzialny za inwestycję zwraca natomiast uwagę, że inwestor otrzymał pozwolenia na budowę w czerwcu 2023 r. Choć dobrą praktyką jest organizowanie konsultacji społecznych i leży to w gestii lokalnych władz, nie istnieje obowiązek, który nakłada na telekomy konieczność informowania mieszkańców sąsiednich działek o planach budowy wieży.

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  2
  Ludzie mają prawo protestować , zwłaszcza że chodzi o ich zdrowie...
  To że 5G jest szkodliwe to wiadomo od dawna ale tego wam nie powiedzą w reklamach gsm...
  Najlepiej jak oni mówią "że wszystkie normy są spełnione..."
  Tylko że ja pamiętam jak rząd PiS zmienił normy właśnie pod 5G nie licząc się znami i naszym zdrowiem...
  ile kasy za to dostali ??? Tego nie wie nikt...
  • avatar
   Marek1981
   1
   Mają gdzieś lokalną społeczność. Ja mam nadajnik ok 1,5km i nie brakuje zasięgu. Ciekawe jakiej jest mocy nadajnik i czy są badania dotyczące długotrwałego (1-5lat) działania fal na ciało ludzkie. Jeszcze nie ma badań 3g...
   • avatar
    deflorator
    1
    A kto rządzi w Poznaniu zgodnie z prawem? Czekaj, czekaj...
    • avatar
     gicmo
     0
     "postawienie wieży pomiędzy domami, na mocno zurbanizowanym terenie to “kuriozum totalne”" kuriozum totalne, to takie myślenie. Centra miast są mocno "nasycone" nadajnikami na wysokich budynkach etc. a na przedmieściach czasami trzeba postawić wieże, taka jest cena korzystania z owoczesnych technologii. Mieszkańcy ulicy Zacisze pewnie chcą korzystać z usług telekomunikacyjnych, ale maszt niech będzie u sąsiada... Odcięcie tych protestujących od usług na kilka dni, załatwiłoby sprawę.
     • avatar
      piomiq
      -1
      News rodem z SE, albo Faktu. Lepszej sensacji nie było? I jeszcze ten cytat z wypowiedzi mieszkańca. Ehhh. Żal.
      • avatar
       Okonio
       -1
       "w jego sąsiedztwie znajdują się park i plac zabaw dla dzieci.", "kuriozum totalne", itd.
       I co z tego, że są dzieci? Czy szybszy internet sprawia, że dzieci częściej płaczą? A może wolniej rosną? Obawiam się, że skoro nie ma żadnego wyjaśnienia, czemu wieża jest zła, to może chodzić o szurencję: samozwańczych ekspertów od 5g, "szczypawek", autyzmu i chemitrails. Jeśli tak (nikt nie wspomniał, że coś nie pasuje architektoniczne), to tym bardziej nie powinni ulegać - nie można poświęcać rozwoju lokalnego, a przede wszystkim rozumu i godności - wobec zalewu ignorancji i niskich emocji, cofać się w obliczu ślepej złości.
       • avatar
        J.B FIN
        -1
        Foliarze I inne wynalazki do dziela :)
        • avatar
         vacotivus
         -1
         Pewnie myślą, że 5G będzie siało koronawirusa i dawało im raka /s
         • avatar
          Hasta-la-vista-baby
          -2
          "Kuriozum totalne" to jest w głowach tych ludzi którzy nie zgadzają się na wieże telekomunikacyjne, a potem lamentują że nie mają 'zasięgu' i internet parchawo 'chodzi'. Przychodzi mi na myśl stary dowcip: Operator postawił wierzę telekomunikacyjną i na wsi zebrali się ludzie w celu omówienia szczegółów i skarg z operatorem: panie to diabelstwo: kury się nie niesą, krowy mleka nie dajo, a jak dajo to kwaśne etc. Przedstawiciel operatora wysłuchał skarg i wniosków, po czym odpowiedział: proszę państwa rozumiem wasze skargi, ale co będzie jak włączymy nadajniki?
          • avatar
           rafals17
           -3
           a od czego są czapeczki foliowe, pytam się
           • avatar
            stalkerpl
            0
            dziki zachód, dziwnym trafem nigdy nie stawiają takiej wierzy koło działki wójta lub radnego

            Witaj!

            Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
            Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

            Połącz konto już teraz.

            Zaloguj przez 1Login