Smartfony

Nie tylko LG G6, także LG G5 i LG V20 otrzymają Androida Oreo

przeczytasz w 1 min.

Aktualizacja dla LG G6 udostępniona zostanie lada dzień. Przynajmniej w Korei Południowej, my będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Na początku tego miesiąca LG poinformowało, iż wyodrębniło w swoich strukturach Software Upgrade Center. Nowy zespół miał zająć się aktualizacjami dla smartfonów, przyśpieszyć ich wydawanie i poprawić jakość. Czyżby właśnie pojawiały się pierwsze efekty?

LG pochwaliło się, iż lada chwila Android Oreo trafi na LG G6. Proces wdrażania aktualizacji rozpocznie się 30 kwietnia, początkowo w Korei Południowej, a później na innych rynkach. Prócz funkcji znanych z samego systemu, spodziewać można się w tym przypadku także niektórych funkcji AI znanych z LG V30S ThinQ.

Zapowiedź aktualizacji dla LG G6 nie jest zaskoczeniem, ponieważ producent wspominał o niej od dawna. Cieszyć może jednak fakt, iż Software Upgrade Center przygotuje nową wersję systemu także dla poprzednika.

Tak, mowa o LG G5 z kwietnia 2016 roku. Wraz z nim zaktualizowany zostanie także LG V20. Drugi z wymienionych nie podbił naszego rynku, właścicieli LG G5 znaleźć można zdecydowanie szybciej. Konkretniejsze informacje co do aktualizacji dla tych modeli producent podać ma w najbliższej przyszłości.

Źródło: LG

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    kasperczak15
    1
    Mam G5 i nie wyobrażałem sobie innego scenariusza. W końcu ma dopiero 2 lata. Niektórzy powiedzą, że to i tak dużo w dzisiejszych czasach ale też jako flagowiec jest na tyle szybki że nie wymaga zmiany na nowy. I tak LG kazało sporo czekać na aktualizację.