Ciekawostki

„Niemożliwe” fotografie to nie zawsze photoshopowe oszustwo

przeczytasz w 1 min.

Zobaczcie przykłady zdjęć, będących zasługą kreatywności fotografa a anie Photoshopa.

Internet jest pełen pięknych i absolutnie fenomenalnych zdjęć. Oglądając je człowiek często dochodzi do wniosku, że niemożliwe jest, by były one prawdziwe. I faktycznie, najczęściej mamy do czynienia z cyfrową obróbką albo wręcz nakładaniem elementów, których podczas fotografowania w kadrze nie było (lub też usuwania tych, które były). Ale nie zawsze – czasem oglądamy po prostu owoce niebywałej kreatywności osób stojących za aparatem.

Zespół Bored Pand skompletował kilkadziesiąt naprawdę kapitalnych zdjęć, które na pierwszy rzut oka nie pozostawiają złudzeń: „tu musiał pójść w ruch Photoshop”. Nic jednak bardziej mylnego (a przynajmniej program graficzny nie odwalił całej roboty), wystarczyło trochę przygotowań, odpowiedni plan i potężna dawka kreatywności fotografa. 

Tak, jak na przykład na zdjęciu poniżej: 

foto kreatywność
Michael Paul Smith

Pomijając kunszt wykonania, czyż to nie było pomysłowe? Zobaczcie w galerii poniżej, jak jeszcze kreatywny fotograf potrafi „oszukać” widza:

Źródło: Bored Panda

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dziobolek
  13
  Są mistrzowie obiektywu i mistrzowie Photoshopa.
  Nie ukrywam, że najbardziej podziwiam i szanuję tych,
  którzy wiedzą jak sprzęt wykorzystać a "Szopa" używają jako "wywoływarki" ;)
  • avatar
   kitamo
   7
   kiedyś tez kombinowałem podobnie jak nie miałem umiejętności w programach graficznych. Chyba bardzie cieszyły te kombinowane zdjęcia z wodą, oświetleniem i innymi bajerami.
   • avatar
    xfire25
    2
    Oczywiście wszystko ładnie tylko bardziej podziwiam mistrzów wielozadaniowych czytaj takich co zarówno potrafią wykorzystywać sprzęt, programy, efekty. Im więcej punktów odbioru immersji tym lepiej :D
    • avatar
     obcypl
     1
     zdjęcie bukietu róż to Alex Koloskov (zresztą na kolejnym zdjęciu we własnej osobie) . Polecam odwiedzić jego profile i zobaczyć co czaruje z zamrażania wody w czasie szybkimi lampami błyskowymi.
     • avatar
      blebleblee
      0
      Szacun.