Konsole do gier

Nintendo potwierdza nowy, „wielkoekranowy” model Nintendo DS

przeczytasz w 1 min.

Nintendo Japan potwierdziło dziś oficjalnie, że wkrótce na rynku pojawi się specjalna, „wielkoekranowa”wersja konsoli Nintendo DS. Nowa maszynka Nintendo, która  nosić będzie nazwę DSiLL będzie znacznie większa od swojego starszego brata- DSi. Większy rozmiar wynika jednak ze zmiany wielkości ekraników LCD wbudowanych w konsole, które tym razem będą miały aż 4,2 cala. Dodatkowo w zestawie znajdą się dwa piórka – cienkie i grube oraz najprawdopodobniej 3 zainstalowane już tytuły – dwie gry z serii Brain Training oraz słownik DS Easy Dictionary.  Konsola DSiLL pojawi się w trzech wersjach kolorystycznych – ciemny brąz, winna czerwień oraz naturalny biały.

Debiut Nintendo DSiLL zaplanowany został już na 21 listopada. Data ta dotyczy jednak jedynie rynku japońskiego. Europejska premiera konsoli Nintendo DSi XL (o dziwo tak konsola ta nazwana została przez angielskiego przedstawiciela Nintendo) odbędzie się w pierwszym kwartale 2010 roku. Wiadomo już także , że cena nowej konsoli będzie wyższa niż ceny dotychczasowego modelu.

 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mnie się ta konsola nie podoba. A osobiście wole PSP
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jeśli nie zwiększyli rozdzielczości ekranów (a zdaje się że nie) to obraz będzie naprawdę słaby. już na dsi nie które gry wyglądały sporo gorzej. I jeszcze ta cena :(