Konsole do gier

Słaba sprzedaż konsoli Nintendo Wii U, znacznie lepiej wypada 3DS

przeczytasz w 1 min.

Firma Nintendo opublikowała raport za II kwartał 2013 roku. Wynika z niego, że sprzedaż konsoli Wii U niestety wyraźnie zmalała.

nintendo raport II kw. 2013 sprzedaż konsola wii u

Firma Nintendo w ostatnim czasie nie ma powodów do zadowolenia. Jak wynika z raportów, w minionym kwartale spadła sprzedaż produktów firmy, co niestety nie rokuje dobrze na przyszłość, gdyż nawet sprzedaż konsoli Wii U znajduje się znacznie poniżej oczekiwań.

Według najnowszych danych, miniony już II kwartał 2013 roku nie był dla firmy Nintendo zbytnio udany. Jak się okazuje w minionym kwartale w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku w firmie Nintendo sprzedaż spadła o 3,8%. Nie jest to jeszcze co prawda bardzo zły rezultat, jednak słabnąca sprzedaż w obliczu wprowadzenia na rynek nowej konsoli Wii U może z pewnością martwić.

Największy problem firma Nintendo może mieć właśnie z powodu wspomnianej już konsoli. Pierwotnie zakładano, że sprzedaż nowej konsoli Wii U w marcu 2014 roku przekroczy 9 milionów egzemplarzy, to jednak z każdym miesiącem staje się coraz mniej realne. Otóż do tej pory sprzedano 3,61 mln egzemplarzy, a z miesiąca na miesiąc sprzedaż wyraźnie zwalnia, ciężko więc spodziewać się, że w marcu 2014 roku osiągnie zamierzone 9 milionów.

Wchodząc w szczegóły, w minionym kwartale firmie Nintendo udało się sprzedać około 160 tysięcy sztuk konsoli Wii U. Nieco optymizmu do firmy wlewa sprzedaż przenośnej konsoli Nintendo 3DS, której w omawianym okresie udało się znaleźć 1,4 mln nabywców – co przełożyło się łącznie na 32,48 mln sprzedanych egzemplarzy.

nintendo wii u 3ds sprzedaż wyniki raport II kwartał 2013

Mimo wszystko firma Nintendo w minionym kwartale zanotowało zysk netto w wysokości 8,6 mld jenów (około 88 mln dolarów). Niestety obecnie nic nie wskazuje, aby firmie Nintendo udało się zwiększyć słabnącą sprzedaż.

Źródło: Nintendo, Engadget

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tommyt1983
  6
  i pomyśleć ,że gdyby nie mała różnica zdań w 1993 roku miedzy sony i Ninetndo to PlayStation bylo by tylko nazwą przystawki CD do SNES-a i przyszłych konsol...
  • avatar
   spock2
   2
   Mój syn namiętnie grał na starym WII. Jak pojawiło się to nowe to nawet zastanawialiśmy się czy nie kupić. Ale... nie ma w nic przełomowego oprócz gadżeciarskiego pada. Gier jest mało, są koszmarnie drogie, grafika nie powala. Chciał by kupić mu XBoxa, przekonałem go by poczekać do PS4 albo na nowego klocka, na WII szkoda kasy...
   • avatar
    hideo
    1
    WiiU faktycznie słabo idzie ale trzeba dać im czas na rozkręcenie się jak to z każdą nową konsolą, na początku 3DS też schodził słabo a teraz idzie w megaszaleńczym tempie
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Zanim przyjdą hejterzy-fanboye sony i xkloca niech sobie obejrzą wyniki sprzedaży WII :)
     • avatar
      brigand
      1
      Sytuacja na pewno się zmieni kiedy pojawią się jakieś system sellery. Póki co średnio jest na tym w co grać.
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       z niewiadomych przyczyn po erze GameCube Nintendo zrezygnowało z wyścigu zbrojeń i olało ciepłym moczem mocniejszy hardware. Tym samym olewając graczy hardcorowych i entuzjastów high-endowej grafiki. O ile im to pykło i znaleźli niszę w postaci Wii z crapaistą grafą dla dziadków, dzieci, tesciowych, gimbazjum itd. to jednak tym razem im już to samo nie pyknie.

       Po prostu wszyscy którzy chcieli sobie pomachać i poskakać przed ekranem już mają swoją zabawkę. W dodatku fakt, że na wiiU nie ma praktycznie w co grać, nie ma zadnych porządnych exów też w niczym nie pomaga.

       Dzieci i fanatycy cukierkowych Mario tańczy na lodzie, Mario wiosłuje, donkey kong biega za pikminami itp. swoją zabawkę z crapiasta grafa już mają. Drugiej takiej samej nie potrzebują.

       I az szkoda, że nintendo olewa takie tytuły jak Metroid Prime, mogliby też zrobić bardziej dorosłą wersje Zeldy a nie odświeżać WindWakera...

       Poza tym, w obliczu ps4 i nowego Xklocka wiiU podobnie jak to miało miejsce z poprzednikiem znowu zostanie olane ciepłym moczem przez developerów 3rd party, bo zwyczajnie nie będzie im się opłacało kastrować oddzielną wersję na Wii...

       sami slobie petlę ukręcili.


       szkoda...
       • avatar
        tomx1989
        0
        Pikmin 3 wyprzedził w sprzedaży The last of us w kilka dni, niech tylko wyjdzie więcej exów od Nintendo to konsola zacznie się sprzedawać jak 3DS :)
        • avatar
         tanakov
         0
         Szczerze nie wiedziałem że taka konsola istnieje.. Byłem pewien że chodzi o konsole stacjonarną
         • avatar
          gural23
          -1
          To ktoś jeszcze używa Nintendo ?
          • avatar
           tommyt1983
           -2
           Następna po SEGA legęda upada... Pytanie dlaczego ? gdzie sens ? gdzie logika ? To były wspaniałe systemy i firmy ! NIestety ale widać,że target toteraz grafika anie grywalność... Szkoda
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            WiiU słabo się sprzedaje to fakt ale i tak lepiej sobier radzi niż PSVita :D
            wszyscy narzekają że WiiU ma słabą moc ale jakoś w Wii to nie przeszkadzało, na wii jest bardzo dużo dobrych gier nie powalają grafiką ale i tak bardzo miło się gra.
            Poczekajmy aż wyjdzie Mario Kart 8 i nowy Smash Bros sprzedaż napewno wzrośnie nową Zeldę taż mają w planach 3DS też na początku źle się sprzedawał a teraz jest bardzo dobrze a będzie jeszcze lepiej jak wyjdą nowe pokemony :D