Gry

Nintendo Wii dostaje „zadyszki”?

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że konsola Nintendo Wii powoli zaczyna tracić impet. Oto bowiem na jednym z najchłonniejszych dotąd rynków zbytu tego urządzenia jakim bez wątpienia jest Japonia sprzedaż Wii spadła w ciągu ostatnich kilku tygodni tak drastycznie, że wyprzedziły ją zarówno PSP jak i Playstation 3. O powadze sytuacji może świadczyć fakt, iż sam szef Nintendo – Satoru Iwata przyznał podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że Nintendo Wii jest obecnie w najgorszej pozycji na rynku japońskim od czasu swojego debiutu.

W jaki sposób Nintendo zamierza walczyć ze spadkiem popularności swojej zabawki? Trudno powiedzieć. Na pewno nie ma co liczyć na jakąkolwiek obniżkę ceny konsoli co wyraźnie zaznaczył Iwata. Poza Japonią Wii sprzedaje się nadal świetnie stąd też obecnie Nintendo nie widzi potrzeby zmiany ceny. Tym bardziej teraz, gdy „zapanował” ogólnoświatowy kryzys.
I choć argument odnośnie niezbyt dobrej sytuacji gospodarczej wpływającej niekorzystnie na sprzedaż urządzeń elektronicznych wydaje się logiczny to nieco dziwnie na tym tle wygląda fakt, iż parę tygodni temu Nintendo podniosło nieco ceny swojej konsoli dla sprzedających je dystrybutorów, zaś obecnie do prasy przedostała się wiadomość o znacznym obniżeniu kosztów produkcji pojedynczego egzemplarza Wii (aż o 45%!!).

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Wii nie jest odporne n kryzys gospodarczy tak jak wszystko inne. Mnie natomiast dziwi że konsola odnotowuje takie sukcesy. Cóż... z pewnych rzeczy się wyrasta.
  • avatar
   Darkeners
   0
   Ja myślę, że rynek się poprostu przesycił tą konsolą. XBox, PSP, DSi, PS3 dostają nowe wersje, jak nie z grami to nowymi kolorami itp., a odpremiery Wii ciągle ta sama bida. NIektorzy pewnie kupiliby nowe Wii tylko dla tego, że jest w kolorze różowym ; d...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    W Japonii każdy po prostu ma już Wii więc sprzedaż spadła :P